Zavrieť

Porady

Zateplenie-preddavok-obavy

Ahojte,neviem ci moja otazka je spravne smerovana, ale chcem zateplit cast domu. Cez 123dopyt som si zadal dopyt,ozvalo sa mi zopar firiem, a jeden podnikatel (zivnostnik) s ktorym som komunikoval cez telefon sa choval seriozne. No chcel vopred zaplatit na ucet za lesenie a material bez toho aby sme sa stretli alebo aby zacal nieco robit. Je to normalne v tejto branži? Dohodol som sa s nim nakoniec tak že dovezie na stavbu lesenie (cca 300m2) a az potom mu dam pozadovanu zalohu.
Dakujem za pripadne upozornenia a rady.
5 komentárov     zbaliť
buchač Otázočka :
Ten podnikateľ je z tej istej lokality (+ - pár kilometrov) ako ty ?
Michal1000 Ja som z TN,on je z Hlohovca
buchač Nuž asi takto.
Ak sa podnikateľ nepríde pozrieť na stavbu, nuž čo si o ňom pomyslieť ?
A dať peniaze vopred, len tak na blint ? Ani pomyslenie na takúto činnosť.
sito Už mu nedvíhaj, ak? On ti zdvihne tlak. Len tak, len cez telefón, aby ti potom v hlave, ušiach neznel zvon. Peniaze sú preč, uleteli z domu von.
Oliwa Lešenie má vlastné alebo si ho prenajíma?
Ako určil cenu za lešenie a materiál, keď nevidel dom a nevie, koľko ho bude potrebovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bez zmluvy ziadne peniaze neposielaj (cena práce, termin dokončenia, prip.reklamacie nekvalitnej prace)

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    ja tiež vždy žiadam zálohu na materiál, ale som prvý, ktorý navrhne minimálne jedno až dve osobné stretnutia pred zakázkou

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    neviem, čo považuješ za "seriózne chovanie" (a aké vyzeralo to neseriózne správanie ostatných)... ako ti mohol vôbec niečo naceniť bez toho, aby to videl? len tak z brucha? to ti príde seriózne? a pýtať zálohu bez akéhokoľvek osobného stretnutia? to pošli rovno mne tie peniaze.

    na inom špecializovanom fóre sú skúsenosti s týpkami z podobných dopytových stránok. neviem, či aj nie presne vo veci zateplenia...

    Zateplenie-preddavok-obavy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.