Zavrieť

Porady

Uctovanie organizacnej zlozky

Organizacna zlozka ceskej s.r.o. , ktora ma zivnostensky list, ICO, IC DPH : Moze podnikat v SR bez obmedzenia a uctuje sa o nej ako o" klasickej" s.r.o.? Je tam nejaky rozdiel v zdanovani?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blanka je offline (nepripojený) blanka

    blanka
    Pokial viem, organizacna zlozka moze neobmedzene podnikat na nasom uzemi, uctovnictvo ma klasicka ako normalna sro, len co sa tyka vzajomnych vztahov z materskou firmou, uctuje sa to na spojovacom ucte. Uctovnictvo musi byt vedene tu na Slovensku a aj v materskej firme, tj v Cechach.

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Účtujem org.zložku v SR a je to všetko tak ako samostatná sro. Ako píše blanka na vzájomné prevody so zakladateľom sa používa spojovací účet 395. Zakladateľ robí konsolidovanú účt. závierku.

    dandy666 je offline (nepripojený) dandy666

    dandy666
    jessica
    Účtujem org.zložku v SR a je to všetko tak ako samostatná sro. Ako píše blanka na vzájomné prevody so zakladateľom sa používa spojovací účet 395. Zakladateľ robí konsolidovanú účt. závierku.
    Ako je to potom na konci roka, ked 395 by nemala mat pri uzavierani knih zostatok?

    diki

    matos je offline (nepripojený) matos

    matos
    Zdravim,

    Prave sa snazim o zalozenie istej formy podnikania v SK so svojimi HU partnermi. Ide o cisto obchodnu spolocnost.

    Otazka znie:
    Ake vyhody/nevyhody ma zalozenie OZ
    Ake vyhody/nevyhody ma zalozenie s.r.o.

    Jasne su mi nevyhody v oblasti podielov v OZ, ktore nepripadaju do uvahy.

    Dodnes som bol presvedceny, ze OZ zahranicnej spolocnosti nemoze plnohodnotne obchodovat v SK

    Diky za odpoved(e)

    Matos von HU

    Uctovanie organizacnej zlozky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.