Zavrieť

Porady

Je takýto postup účtovania správny?

Dobrý deň, prebrala som účtovníctvo po jednej pani a spätne pri kontrole rokov som natrafila na jednu zaležitosť , ktorú si neviem vysvetliť. Prosím o radu ak niekto vie o čo ide..
od v r. 2010 bola účtovaná DFA za auto na 042/474 , počas platenia lízingu bol VBU účtovaný 474/221 , no súbežne boli tvorené ID 474/568 v celej sume(úrok, istina, DPH) , tým pádom sa tam tá 474 nevynulovala ale ostala ako na začiatku. Pani to prenášala daľších pár rokov, až nakoniec sa mala poradiť s inou pani účtovníčkou čo jej poradila , že v tomto prípade sa toho záväzku zbaví jedine tak, že ho dá do straty. Takže v r. 2015 bola zaúčtovaná strata v hodnote auta, teraz by sa malo riešiť vyplatenie zisku, no ja si naozaj neviem vysvetliť, ako iba pre účtovnú chybu, má firma prísť o zisk v sume hodnoty nového auta..Ďakujem za pomoc
Naposledy upravil llentikaa : 27.08.19 at 04:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    llentikaa Ano, vedela by som to teraz opraviť?
    storno ID 474/568(v celej sume mínusom), ID úrok 562/474 ,ID poistné 568/474 , Storno ID ktorým to preúčtovala na stratu? potom by si buduci rok mohli rozdelit zisk ktory im takto umelo ponizila....
    Tweety Treba to dať na správnu mieru.
    llentikaa Ano , a je moj postup opravy spravny? lebo som počula aj názor , že to mám urobiť ako invent. rozdiel z 474 do nákladov ako pripočítat. položka. a to nesprávne účtovanie leasingu uz nemam riešiť.
    Tweety Minulé roky oprav cez účet HV, Poistné neúčtujeme na 568 ale 548.
      zbaliť

    Je takýto postup účtovania správny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.