Zavrieť

Porady

Nesie mzdár/ka zodpovednosť za kompletné spracovanie výplat, výkazov do SP, ZP a pod.?

Nesie mzdár/ka zodpovednosť za kompletné spracovanie výplat, výkazov do SP, ZP a pod.?Alebo nesie túto zodpovednosť konateľ spoločnosti?

Pracujem ako mzdárka Junior, bez sķúseností. Výplaty mi kontroluje konateľka, ale nepodpisuje kontrolu.
Naposledy upravil ivka70 : 31.08.19 at 01:54
veronikasad Si zamestnancom spolocnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Aj keby konatelka podpísala mzdy, ze ich kontrolovala, neprebera zodpovednost za ich výpočet, pokial nepracujes v účtovnej firme a nespracuvas mzdy pre inu firmu.Za to je zodpovedna mzdarka. Rovnako za vcasne a spravne zasielanie výkazov do ZP, SP, DU.

    Caka ta vela štúdia zakonov, vyuzi každú príležitosť zucastnit sa mzdovych školení, ak ti nebude niečo jasne, pytaj sa na Porade. Doporucujem predplatit pristup do Draka, po zadani otázky priamo tam dostanes odpoved od pp. Motyckovej alebo Matlovicovej. Velmi dobrým studijnym materiálom je publikacia Co ma vedieť mzdova uctovnicka. Ak do firmy nechodí, poziadaj nech ju predplatia.

    Drzim palce...

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Čo máš v náplni práce? Koľko máte zamestnancov? Za svoju prácu nesieš zodpovednosť, pomýliť sa môže každý. Aj konateľka, ale keď ťa kontroluje, mala by kontrolu podpísať.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mzdarkaD Mame 8 zamestnancov. Sme externa firma ktora robi uctovnictvo, personalistiku a mzdy pre ine spolocnosti (svk, aj zahranicne) (cca 250 ZC), na oddeleni som jedina bez uplnych skusenosti, vzdy boli zamestnane 2 pracovnicky - seniorky.
    veronikasad Mala som tusenie, ze ide o externé spracovanie miezd v účtovnej firme. Teda na tie mzdy si sama a nema ti kto poradit, len ich konateľka skontroluje?
    mzdarkaD Dakujem za kazdu odpoved dievcata. Takze nevyzera to dobre, ze? Viem ako to u nas funguje a bojim sa, aby som nemala nejaky problem.
    veronikasad 12 dni na zaskolenie je velmi malo. Na studium zakonov v praci asi cas nemas, venujes sa tomu doma? Ako je to vo firme so skoleniami a odbornou literaturou?
    veronikasad Ked si uz zavítala na Poradu, poziadaj o zaplatenie prístupu do Draka, tam sa dozvies kopec aktuálnych informacii, napr.horuca tema prispevky na rekreaciu.
    mzdarkaD Dakujem pekne. Viete mi prosim povedat aky moze byt z toho postih? Uprimne.
    veronikasad Z coho? Predpokladam, ze firma ma uzatvorene poistenie zodpovednosti za skodu. Ak sa firma rozhodla prijať na takuto funkciu pracovnika bez praxe, musi pocitat aj s prip.chybami. Nestresuj, ak chces byt dobra mzdarka, musis veľa študovať. Ak nemate vo firme publikacie Co ma vedieť mzdova uctovnicka, objednaj si ju za vlastne - oplati sa.
    mzdarkaD Ďakujem veľmi pekne za každú jednu informáciu. Kúpim si ju, žiaľ stres tu bude vždy. Ďakujem za pomoc. Pekný zvyšok dňa želám.
    veronikasad To je predplatne, nie jedna knižka, s aktualnymi informáciami s vzormi tlaciv pre mzdarov. V akom mzdovom SW robis mzdy?
    Mila123 Drak je na nezaplaenie, ja som sa osobne veľmi veľa naučila, posunulo ma tom ďalej , ja si ho platím z vlastného účtu, stojí za to, odpovede sú na 100 % správne, nie je to o dohadovaní, resp. JPP......
    mzdarkaD pracujem v olympe
    veronikasad Ja tiez, vyborny sw
      zbaliť

    Nesie mzdár/ka zodpovednosť za kompletné spracovanie výplat, výkazov do SP, ZP a pod.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.