Zavrieť

Porady

Zaradenie majetku do odpisových skupín

Ahojte, chcem sa informovať, či môžem zaradiť zámočnícke náradie ako - aku brúska, vrtačka, priamočiara píla a pod do odpisovej skupiny 1. Ručné náradie. Chcem to zaradiť do majetku ako celok, je toho náradia pomerne dosť v hodnote cca nad 20 tis Eur. Potrebujem to zaradiť do DHM kvôli NFP.
Vie mi niekto poradiť, dakujem
marjankaj A prečo ste nakúpili také lacné veci?
Maria129 Toto je len cast objednávky a lacno nemyslím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bianka117 je offline (nepripojený) bianka117

    bianka117
    Zaradila by som to ako drobny majetok, kazde zvlasť. Ciže učtovanie na 501 - do spotreby, ak je kazdy kus menej ako 1700 euro. Ak potrebuješ evidovať, eviduješ v podsuvahovej - operatívnej evidencii.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Účtovne môže všetko zaradiť do dlhodobého majetku (aj kalkulačku, pero a pod) a odpisovať aj 50 rokov, podľa využívania majetku. Daňovo je to však otázne. Hmotný majetok odpisovaný je definovaný nad 1700€ viď §22.
    Maria129 Viem, ale mi žiadame o NFP/nenávratný fin.prísp/ a jednou z podmienok čerpania príspevkov je, aby majetok mal protokol o zaradení a tieto protokoly musia byť k žiadosti priložené. Takže z toho mi vyplýva, že musím zaradiť ručné náradie ako celok.
    Achs, neviem sa pohnúť.
    bianka117 tak to daj ako celok nazvi to súbor naradie, s tym ze budes mat evidovane, z čoho sa ten súbor detailne skladá. Súbor má podmienku ze cena suboru musí byť nad 1700 e, a to splňa.
    Maria129 súbor máme rozpísaný v exel tabulke, každé jedno náradie. Ďakujem
      zbaliť

    Zaradenie majetku do odpisových skupín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.