Zavrieť

Porady

Komín

Mám turbokotol, nie kondenzačný, ešte obyčajný. Do prevádzky mi ho spustil plynár-revizák, potvrdil mi knižku od kotla a pravidelne každý rok mi to potvrdzoval. Robila som rekonštrukciu strechy a prístavbu zádveria. Kotol sme presunuli na stenu v zádverí, nakoľko pôvodnú stenu sme zbúrali. Teraz idem kolaudovať a musím dať robiť revíziu kotla a turbo komína, ktorý je z bočnej steny vystrčný von? Takže nie klasický komín. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ak stavebný úrad požaduje revíziu ku kolaudácii, tak to musíš urobiť. Ak to nepýtajú, tak revíziu nedávaj robiť. Nerozumiem, v čom je problém?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ikovacikova Práveže to nie je jednoznačné, či revíziu mám robiť, alebo nie. Do bodu 3) mi napísali: doklady o výsledkoch predpísaných skúšok v prípade ich realizácie a zobytnení podkrovných priestorov (revízne správy o odborných prehliadkach a skúškach, elektroinštalácie, plynoinštalácie, tlakové skúšky ZT, ÚK, spustnie kotla do prevádzky, potvrdenie o preskúšaní komína, súhlas obce so sputestením malého zdroja znečistenia ovzdušia).
    Podkrovia nemám zobytnené. V projekte je písané, predpoklad budúceho bývania.
    vicktor Ved ked to nie je jednoznacne, opytaj sa na stavebnom urade na podmienky ku kolaudacnemu konaniu. Tu to nikto lepsie nevieme.
    Presun kotla na ine miesto bolo v projekte a stavebnom povoleni?
    ikovacikova nie nebolo
    Chobot Tak to nedaj urobiť. A keď to budú dodatočne pýtať, tak to necháš spraviť a doložíš to. Však logika, ta ňe?
    ikovacikova Jasne. Dakujem
    vicktor ikovacikova: "nie nebolo"
    Bude zalezat na tom aky dosledny alebo nevidomy / lahostajny kolaudacny pracovnik pride.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.