Zavrieť

Porady

Prilezitostny prijem - oslobodenie od odvodov

Zdravím,
chcel by som sa spýtať na tému príležitostný príjem. Zaujímalo by ma či sa do neho môže počítať aj nepravidelný zárobok na internetu. No presnejšie, som študent, 18 r. a mám mobilnú aplikáciu. Ludia ju stahujú. Ak by som teda to tejto aplikacie pridar reklamy mal by som nejaké tie €. Peniaze by boli nepravidelne, jeden mesiac by nemuselo prisť vobec nič a druhý niečo málo. Niekedy zase za deň viac ako za mesiac. Myslím si že zakladať si v takomto prípade živnosť je odveci. A preto potrebujem najsť nejaký iný spôsob. Ďakujem
Naposledy upravil matej__ : 06.09.19 at 11:34
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Co je to za prijem, uved konkrétnejšie ...
matej__ No presnejšie, som študent, 18 r. a mám mobilnú aplikáciu. Ludia ju stahujú. Ak by som teda to tejto aplikacie pridar reklamy mal by som nejaké tie €. Peniaze by boli nepravidelne, jeden mesiac by nemuselo prisť vobec nič a druhý niečo málo. Niekedy zase za deň viac ako za mesiac. Myslím si že zakladať si v takomto prípade živnosť je odveci. A preto potrebujem najsť nejaký iný spôsob. Ďakujem
Mila123 nepravidelný nie je príležitostný.....
matej__ No presnejšie, som študent, 18 r. a mám mobilnú aplikáciu. Ludia ju stahujú. Ak by som teda to tejto aplikacie pridar reklamy mal by som nejaké tie €. Peniaze by boli nepravidelne, jeden mesiac by nemuselo prisť vobec nič a druhý niečo málo. Niekedy zase za deň viac ako za mesiac. Myslím si že zakladať si v takomto prípade živnosť je odveci. A preto potrebujem najsť nejaký iný spôsob. Ďakujem
Katy a R myslíš, že všetci živnostníci majú príjem každý mesiac? ... veru môžu byť aj pôstne mesiace!
veronikasad Mas aj iny zdanitelny prijem, napr.zo zavislej cinnosti (praca na dohodu). Ak ano, dopln vysku tohto príjmu. Rovnako uved aky rocny príjem predpokladas z reklamy. Ide o reklamu google?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ako ti už Mila napísala - nepravidelný príjem nie je "Príležitostný" príjem
    neviem, ako to máš zmluvne ošetrené?
    Ale ak ten tvoj príjem nie je nejaký veľký - tak ak by si mal živnosť (alebo ponikanie podľa iných predpisov) - tak by si zo začiatku určite žiadne odvody neplatil .. to by sa ukázalo až po padaní DP ... možno by si platil pár eur ZP ? Prekročíš vôbec v tomto roku príjem 5700?

    Prilezitostny prijem - oslobodenie od odvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.