Zavrieť

Porady

Kde je najlepšie investovať teraz 2000 Eur?

Mám cca. 2000 Eur čo práve teraz nepotrebujem leží iba na bankovom účte.
Vedel by niekto poradiť kam by bolo dobré investovať tieto peniaze napr. ak nepotrebujem ich 3 roky?
S finančnými poradcami nemám dobré skúsenosti...práve od nich som vyberal tie peniaze lebo nebola som spokojná s výsledkami (ležal u nich 5 rokov- sľúbili že budem na tom zarábať ročne cca 5% ale nakoniec vyšlo to ročne na cca 1,5%...
5% negarantovali len sľúbili, viem že nikto nevie nič garantovať ale radšej by som skúsil niečo iné)

Má niekto dobrý nápad alebo skúsenosti?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    ...... dobra dovolenka.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    lulazz, Žabinka, Katy a R, Mila123, jelalim, misoft, lujza.j
    7
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Dovolím si položiť otázku ...." ČO je to dobrá dovolenka ??? "
    Nandrolon Pre niekoho ležať v chorvátsku ako sardinky jeden vedľa druhého, pre niekoho túlanie po Islande v riadnej kose a v daždi :-))))))))))
    dmc kazdemu podla svojej chuti.
    vicktor To nie je investovanie, ale minanie.
    lujza.j 20r chodim asi do nejakeho ineho chorvatska a to sme este nekupili loďku...to uz potom na robinzona...snad buduci rok
    vicktor Lodku staci prenajat, ale musis mat kapitana.
    Zazil som dvakrat - super! Ziadna tlacenica - ani co sa tyka ludi ani kamenov.
    Do vody skocis kde chces(teda po zastaveni lodky) bud vo volnom mori alebo v zatoke neobyvaneho ostrova.
    lujza.j Presne takto v plane....buduci kapitan doma......ano dá sa prenajat....ale keby dobra kupa...
    buchač Ste sa nejak rozpísali a dokonca mimo témy...ALE zopakujem otázku..." ČO je to riadna dovolenka ? "

    Spočítam výdavky na cestu, ubytovanie a stravu ?
    Pobyt zo 7-10 dní ??? Sorry, ale to nie je dovolenka !
    ...dva litre na dovolenku pre dvoch ???
    Kuwa...šak neostane ani na magnetky a nie ešte na nejaký darček pre mládež.

    ...a je úplne jedno, či jeden ide ku moru alebo do hôr.
    lujza.j Sama za 2jku v poho..viem ist..
    buchač Keď už idete do tých (povedzme) detailov...nuž mne (pre jedného) bolo desať litrov málo.
    Nandrolon Buchač, však ale nie každý chodí jak Šuster na poľovačky do Afriky :-))
    buchač Poľovačka ?
    He...tých 10 litrov by bolo v takomto prípade jak vreckové.
    vicktor vystatujes sa a pritom zijes v lese ako pustovnik
    buchač Ale trt vystatujem...skôr naopak...povedzme závidím.
    Lebo ako som sa pozrel na tie cifry ohľadom poľovačiek, tak to sú fasa pálky...a na to ja proste nemám, to je pre iných fajnšmekrov.
    Ja dokonca nemám ani poľovné právo, čiže ak by som práskol niečo v našich lesoch, nuž riskujem minimálne podmienku.
    Pustovník ???...na to nemá význam reagovať.
    Katy a R juraj - počítaj si ako chceš náklady na tvoju dovolenku.
    odpoviem ti - že DOBRÁ dovolenka je jednoducho dobrá dovolenka! každý si pred tým predstaví to svoje! mne napr by tých 2 tis stačilo vrchovato! (magnetiek už mám plnú chladničku) - a niekoho to môže výjsť aj pre celú rodinu na pár euri.
    Naozaj si myslíš, že vždy platí len: Drahá dovolenka sa rovná dobrá dovolenka?
    buchač Eéééééj...ale čo ste sa do mňa tak pustili ?
    Ale šak v pohode, každý podľa svojho.
    Koľko vyjde v priemere taký zájazd ? Povedzme, že 600€ ? Krát dva je to okamžite 1200€ na 7-10 dní.
    Koľko stoja tie fakultatívne výlety ? Aké sú cenové relácie občerstvenia, prípadne v reštike...atď.
    Nejde o výšku sumy v bugiľári, ale :
    - dobrá dovolenka u mňa znamená to, že nebudem pozerať, či si dám jedno pivko alebo dve...
    - dobrá dovolenka znamená aj to, že nejdem v podstate na otočku, ale idem na dlhšiu dobu.
    Chápeme sa, čo chcem povedať ? Že na tých dovolenkách sme a ešte dlho budeme jak chudobní príbuzní.

    P.S.:
    Ja mám dovolenku od marca do decembra...
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Keby si na koniec pridala 2 nuly, tak by to bola zaujímavá suma na investovanie. S 2 tisíckami nič nenarobíš ani s nimi nič nezarobíš. Nechaj si ich pekne na tom bankovom účte ako životnú rezervu, nikdy nevieš, či ich nebudeš potrebovať.

    Tých 1,5 %, čo ti zarobil fin. poradca bolo dobré pri tej sume.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    investuj do vlastného vzdelania, 2000€ je tak akurát
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nandrolon Chcelo by to konkrétnejšie.
    Dáša_ no ja by som napríklad investovala do kurzu úpravy fotografii, lebo ma to celkom zaujíma a po pravde, aj by som to v praxi využila. Alebo do intenzívneho jazykového kurzu. Alebo, ak by som chcela piecť torty, tak by som si urobila výučný list. Alebo nejaký kurz v zahraničí. Závisí to od toho, čo robím, čo ma baví, kam sa chcem posunúť

    Teda ale po pravde, 2 tisíc je len taká rezerva, s ktorou sa dá kludnejšie spávať. Veď mlže prísť choroba, havária....
    Nandrolon To súhlasím.
    bodliak Kurz čohokoľvek, zmysluplný certifikát, oprávnenie - napríklad vodičák na ďalšiu skupinu, zváračský kurz, jazykový kurz, atď.
    To je investícia, a nie dofča...
    Dáša_ pár rokov dozadu sme mali rezervu len polovičnú, teda tisícku. Prišla možnosť, že manžel mohol absolvovať kurz, ktorý rozšíril jeho možnosti. Takže sme do toho dali všetko. Po 5 rokoch sa mu tá tisícka v priemere vracia každý mesiac. To boli fakt zatiaľ najlepšie investované peniaze v našom živote. Vodičák, zváračsky kurz, špecializované skúšky..... čokolvek.
    Nandrolon Bodliak: nie je to až tak celkom pravda.
    Čo mu prinesie ak si urobí C-čko, pokiaľ nechce ísť robiť šoféra, lebo prácu má a lepšiu?
    Alebo veľké A-čko? To mám na "hobby", ale že by mi to prinieslo finančný profit to skôr opačne.
    Skôr by som povedal ako vždy trošku opačne, teda nemalý počet zväčša žien vyhodilo peniaze aj na B-čko, nakoľko nešoférujú a ani nebudú...
    bodliak Nandrolon, to si fakt tak obmedzený, že nevieš abstrahovať podstatu ? Keď napíšem kapitánske skúšky, tak budeš oponovať, že nevie plávať, Alebo masérsky kurz, tak že čo ak nemá ľavú ruku ?
    Nandrolon Bodliak: pretože neakceptujem tvoje koko**ny ktoré píšeš, tak som obmedzený? Potom áno. To je problém napísať pre Teba niečo konkrétne a skutočne reálne?
    bodliak Aha, takže si obmedzený.
    Nandrolon Pre obmedzencov každý obmedzený.
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Môžeš ich investovať do mňa. Tam budú ako v trezore.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik v nedobytnom trezore, si chcel podotknúť
    misoft ...alebo v nedobitom......
    marjankaj veď na to by prišiel aj sám.
      zbaliť

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Začni si šetriť v Prima banke -5% a dlhodobý učet majú tuším 1%.Alebo si pozri IAD a naštuduj si to.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor To znamienko pred cislicou pat je pomlcka alebo minus?
    Pretoze reklama na 5% je iba reklamstina.
    BXLmiami Prečo?Máš 5% za určitých špecifických podmienok,využívam to.
    vicktor ano, za specifickych podmienok - mozes vlozit iba malu sumu (aspon tak bolo ked som zistoval) a 5% urok zhltne poplatok za ucet
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Daj to na 36 mesačný termiňák do Privatbanky za 1,25% p.a. Uzatvoríš cez net, nemusíš nikde chodiť a spadá to pod fond ochrany vkladov.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nandrolon Buchac, Misoft, tak mu poradte konkretne...
    Hlavna vyhida terminakov je ta, ze spadaju pod fond ochrany vkladov. Dlhopisy, akcie, je vsetko s rizikom a nie su garantovane danym fondom na ochranu. Ak ich bude mat doma v sufliku, za chvilu uz budu minute na blbosti.
    misoft Pod ochranu spadajú aj bežné účty.... to je garantované do 100000€. Neradili sme ani fondy, akcie, dlhopisy... je to vždy 50/50.... treba si užívať, alebo ak investovať, tak do niečoho, čo nestráca cenu (pozor - pozemky, nehnuteľnosti tam nepatria... stačí jedna diaľnica 100m od toho a hodnota je v zadku).
    Nandrolon S tym sa da suhlasit, hlavne s tymi pozemkami. Ano, bezne ucty tam spadaju tiez, ale su takmer bezurocne. Skoda, ze nic konkretne si nenapisal. Aj u zlata prerobi hned ako ho kupi, lebo spread ma dost velky rozsah, podobne ako valutova zmenaren.
    Nandrolon Na zlato ti nedá nikto žiadnu záruku, a to hovoríme o originálne zaliatych zlatých zliatkoch. To je jedna vec, ale druhá vec je taká, že ak chceš najvýhodnejšiu odkupnú cenu, musíš ho predať tam, kde si ho kúpil. Ostatní špekulanti si strhnú nekresťanské percentá ako "sankciu", že si ho nenakupoval od nich, hoci je ako vravím originálne zapečatené, od renomovaných firiem, napr. Argor Heraeus.
    Dosť podstatná vec je ten spread. Ak pozriem konkrétne na svojej stránke predajcu, tak dnes chcem nakúpiť, dnes chcem predať, takže napr. Argor Heraeus 250g 11290,-/10582,-. Takže bezprostredne po nákupe som stratil 708 eur, čo je v absolútnom percentuálnom vyjadrení 6,27% z hodnoty. Aby mi túto hodnotu zarobil napr. terminovaný vklad, musel by som tam tých 11290 uložiť na cca 5 rokov s úrokom, ktorý je teraz najvyšší na trhu, teda 1,25% a to som v zlate iba na NULE, teda jeho pôvodnej nákupnej cene.
    Na FB je jeden "expert" neviem, či nemá ako väčšina finančníkov /motajúcich sa hlavne okolo predaja zlata/ iba výučný list, ale má svoj obchod so zlatom. Keď čítam tie jeho dristy, tak ma naťahuje na vracanie a ľutujem všetkých jeho zákazníkov. Ťažká ojebavačská demagógia ako je zlato SUPER výhodné a hlavne TERAZ.
    Zlato je SUPER výhodné v časoch vojny /keď ho už máš v trezore/, najlepšie, ak ho nakúpi niekto o 2 generácie skôr a ty ho potom dostaneš/zdedíš. Ale nakúpiť ho v štandardnom období, dokonca ešte v bubline, aká je teraz a predať ho za 5-10 rokov, tak si na 100% v mínuse, teda pokiaľ nie si trošku zberateľ a nerobí ti radosť ináč ako IBA spätným prepočtom na eurá.
    BXLmiami No a z toho vyplýva,že zlato do trezoru by bodlo nakúpiť,vnuci na Teba budú s vdakou spomínať :-))
    Nandrolon S tým súhlasím :-). Ale ako každému hovorím, ZLATO sa nekupuje na to, aby ho dotyčný aj predal. Zlato ako aj rôzne zbierky /mincí, odznakov/ sa predávajú ako posledná možnosť získania financií až keď všetko zlyhá. Ak nie som odkázaný predať zlato, tak proste nepredávam a nechávam ležať ladom - to je správny prístup k investičnému fyzickému zlatu. K nefyzickému sa radšej nevyjadrujem...
    Na zlate dokáže v krátkodobom horizonte zarobiť iba predajca/výkupca, nikto iný.
    Oliwa Som si pri čítaní komentárov spomenula na nezabudnuteľnú Rúžičkovú (voľný preklad):
    To je echt gold, milej zlatej... zlatí zuby po babičce... my nejsme žádní to, jak se to rekne neměcky... unterwassermani...
      zbaliť

    Kde je najlepšie investovať teraz 2000 Eur?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.