Zavrieť

Porady

úrad práce a dohoda

zdravim, chcel by som sa spytat, pokial je clovek evidovany na urade prace a subezne popri tom pracuje na dohodu, co moze byt max. 40. ako je vedeny na socialnej poistovni a ostatnych instituciach? ako clovek pracujuci na dohodu, alebo ako nezamestnany , hladajuci si pracu, resp. kto za neho plati vsetky odvody? stat alebo firma kde robi na dohodu. dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    K ZP - môže ísť o súbeh poistenec štátu a poistenec - ako zamestnanec (ak nie je napr ID, lebo vtedy len štát).
    SP poistenie - len ako zamestnanec. (ak nie je výnimka - napr pre študentov, dôchodcov)
    Naposledy upravil Katy a R : 10.09.19 at 13:27
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    carolitos dakujem, ale nepochopil som to vobec. ako sa na takeho cloveka pozera stat, ako na zamestnaneho alebo nezamestnaneho
    Katy a R Pozerá sa na neho ako na uchádzača o zamestnanie a zároveň ako na zamestnanca, pracujúceho na dohodu.
    ivka70 z hladiska odvodov v dni ked pracuje ako na zamestnaneho na dohodu
    carolitos dakujem -)
    carolitos a ked nepracuje? proste na epobocke zdravotnej poistovne mam napisaneho ako platitela zdravotnej zamestnavatela a nie stat, preto som dost pomyleny
    Katy a R ak si naozaj evidovaný na UPSVaR - tak tam je súbeh! pozri lepšie - že je platiteľom aj štát - máš tam len dátum začiatku ! (kedy si sa evidoval ).. a poistenie trvá
      zbaliť

    úrad práce a dohoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.