Zavrieť

Porady

Môže mi agentúra strhnúť všetko možné zo mzdy ak opustím prácu po pár dňoch?

Chcem vedieť či mi môže agentúra Index Nošlus ( resp. či to aj reálne uplatňuje) postrhávať všetky možné poplatky, tak že im ešte budem dlhovať napr. aj 100 € ak prácu opustím po pár dňoch.Vraj tu musím zotrvať aspoň mesiac. Prosím o radu, nemienim nikomu robiť otroka.
Naposledy upravil tomtr : 12.09.19 at 09:31
69752753_1907515682684207_3871893930509336576_n.jpg  
veronikasad prečítal si si tú dohodu o zrážkach zo mzdy predtým ako si ju podpísal, alebo ti pri podpise zaviazali oči ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Čítaj zmluvu ktorú si podpísal. Tam nájdeš odpoveď.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tomtr teraz už nič nezmením. Pýtam sa na rady, je to napísané nejasne. Zoberme si skúšobnú dobu 3 mesiace v nej mám právo ukončiť pracovný pomer preto aj toto vylučuje v zmluve. Jedna vec je zrážka zo mzdy ak nevrátim kľúče a podobne. To im nechám. Druhá vec citujem: zamestnanec súhlasí s vykonaním mesačnej zrážky zo mzdy vo výške 1,70 € za noc ako polatok mestu za ubytovanie
    Wtf však ja tam už nebudem tak z akého dôvodu niečo platiť mestu?
    veronikasad Firma ti zabezpečila ubytovanie ? Ak ano, kde bývaš ?
    tomtr na ubytovni, to čo sa píšem v zmluve sa vylučuje lebo ak platí skúšobná doba, mám právo kedykoľvek ukončiť pracovný pomer, ale nechápem akú škodu spôsobím mestu a agentúre ked jednoducho skončím
    ďalší bod:zamestnanec súhlasí s vykonaním zrážky zo mzdy za ubytovanie v prípade nesplnenia podmienok...
    veronikasad Žiadnu škodu nespôsobíš, je to daň z ubytovania, ktorú tvoj zamestnávatel musí odviesť mestu a platí ju zamestnanec za každý deň prenocovania. Nie je to žiadna pokuta, ak by si vo firme zostal, platil by si ju stále. Čítaj pozorne tú zmluvu.
    tomtr v pohode ja to však chápem, tak že pokiaľ som zamestnancom 6 dní a pomer ukončím tak mi zrazia poplatok za celý mesiac
    tomtr + ešte môžem cvakať za ubytovanie že som náhle skončil
    tomtr doplnil som hore
      zbaliť

    Môže mi agentúra strhnúť všetko možné zo mzdy ak opustím prácu po pár dňoch?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.