Zavrieť

Porady

Výška zrážky zo mzdy

Mal som úver u HC. Pohľadávku kúpil eos a žiada zamestnávateľa o zrážky zo mzdy. Dlhujem 1300€. Výška splátky u HC bola 85€. Koľko mi môže zrazat zamestnávateľ mesačne zo mzdy?
misoft Napíšem ti len jedno EOS-KSI - tí žiadať môžu, ale pokiaľ to nie je exekučný titul - dostanú h0vn0. Lenže EOS-KSI sú takí hajzli, že i pre 50€ sú schopní zablokovať všetky účty a siahnuť i na nehnuteľnosť. A ich poplatky sú NEHORÁZNE.
Sú to - s pomocou štátu - legalizovaní vydierači.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Ak zamestnávateľovi okrem žiadosti prišla aj podpísaná dohoda o zrážkach podľa §551 Občianskeho zákonníka, ktorá má všetky náležitosti (samostatná listina, podpisy oboch strán, uvedená výška zrážky priamo v dohode prípadne odvolávkou na zákon), zamestnávateľ je povinný zrážku vykonávať v dohodnutej sume. Súčasťou tejto žiadosti musí byť aj doklad o prevzatí pohľadávky inou spoločnosťou...
    teda ak nie je dohodnuté viac ako 95 € tak iba takú sumu
    ste v omeškaní so splátkami ?(tu hrozí exe)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Romankaru Ahoj, áno bol som v omeškaní a HC to posunul eosu. Oni sa odvolávajú na§131, dohoda o zrážkach nebola samostatná listina, ale súčasť zmluvy. Takže zrazat mi môže len tých 85€ alebo mi môže zraziť 900€ ako mi to rátajú exekutorske kalkulačky na webe?
    ivka70 Exekutorske zrazky mozu zrazat az potom, ked bude na to exekucia .... ale treba pocitat s tym, ze to bude podstatne drahsie ako len samotna dlzoba. ak sa da, treba sa exekucii vyhnut.
    Romankaru Teraz ide o tu dohodu na zrážky zo mzdy. Koľko môže zrazat na základe tejto dohody. Len výšku splátky dohodnutú s HC(85€) alebo môže zrazat trebárs 900€ mesačne?
      zbaliť

    Výška zrážky zo mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.