Zavrieť

Porady

Nevyplatena vyplata z DE

Dobry den.Chcem sa opytat pracovala som v Nemecku za nemecku firmu od 13.5.2019 .V auguste som mala autonehodu tak som na pnke...Zamestnavatel o tom vie poslala som mu pnku aj prechodky aj do socialnej poistovne IKK v DE...Lenze mam problem mala som odpracovany cey jul a vyolatu mi neposlali dodones a dnes je uz 17.9.2019...Maju na to pravo nevyplatit mi peniaze ktore som si zarobila?A na pnku som nastupila az 13.8.?a ani pnku nevyplatili?Pritom mam odrobene aj v auguste ?Neviem co robit?Prosim poradte mi.Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak ti poslal aj výplatnú pásku - a tvrdí, že aj peniaze - tak sa to dá veľmi jednoducho zistiť - nech ti doloží aj doklad o platbe.
    veď chyba sa môže stať (ľudia robia chyby, niekedy len čísielko preskočí) - treba tú platbu jednoducho dohľadať! (a dať do poriadku) .

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    V prvom rade kontaktovať nemeckého zamestnávateľa a spýtať sa ho, či vyplatil mzdu a ak nie, že prečo nie.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Matka19 Ked volam a 9n vravi ze peniaze boli poslane.A mne na ucet neprislo nic.Aj vyplatnu pasku mi poslal.A peniaze nie.
    Chobot Nech ti pošle kópiu potvrdenia o realizácii platby. Prípadne nech reklamuje platbu v jeho banke, že platba neprišla príjemcovi. ALe je tiež možné, že peniaze neposlal. S týmto my nič neurobíme, to si musíš ty vyriešiť so zamestnávateľom.

    Je to tvrdenie proti tvrdeniu. Záleží aký je seriózny, či ti tie peniaze naozaj poslal.
    Matka19 Dakujem...Skusala som uz vsetko.Nic nepomohlo.Nevie z Vas niekto dobreho pravnika na Nemecke prava?Ktory by ma obhajoval?
    Chobot Tu si nájdi právnika podľa oblasti či mesta, kde si robila:

    https://www.fachanwaltsuche.de/facha...itsschutz.html
    Matka19 Dakujem????
    lujza.j Uz si mu povedala,ze sa budes stazovat na prislusnom urade,ze ti nevyplatil mzdu....pripadne ak je u nich nevyplatenie mzdy tr.cin...ze ho udas na policii....ak je majitel nemec ...mohlo by to zabrat....lebo oni sa uradov boja....
    Matka19 Neviete kedy vyplacaju pnku z Nemecka ktory den
      zbaliť

    Nevyplatena vyplata z DE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.