Zavrieť

Porady

MRP a mimoriadne daňové priznanie k dph za 2-72019

Ahojte, prosím o radu, má niekto skúsenost s mimoriadnym priznaním k DPH v MRP v JU ?
1. vydané faktúry uz su v mrp - mam rucne doplnit vo fa sadzbu a opravit sumy alebo sa to robi inak ?
2. prijate fa nie su v mrp, mam ich navkladat normalne ako keby bol platca DPH ?
3. aky druh danoveho priznania uvediem a ake obdobie, ked ma byt uvedene mimoriadne a obdobie iba rok 2019 ?
dakujem skusenejsim za odpovede
kn-alka ako pozerám - tak pozerám, ale na daňovom priznaní k DPH žiadnu kolonku: mimoriadne - som nenašla
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Tak na začiatok, žiadne mimoriadne, ale dodatočné.
    Zle zaúčtované opravíš, neúčtované doúčtuješ a spravíš DODATOČNÉ daňové priznania k DPH, pekne po mesiacoch
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    eco 1 nie nie, dodatocne urcite nie, lebo platcom dph je od 1.8.2019, tak mimoriadne za obdobie kedy MAL byt platcom, len ako sa to v MRP robi je otazka, aby nacitalo data do jedneho DP
    eco 1 uz som na to prisla, druh podania "riadne" a zaskrtnem " osoba povinna podat dp podla §78"
    Žabinka mimoriadne DP neexistuje..
    existuje iba opravné DP - to sa podáva keď niečo v DP opravuješ do riadneho termínu na podanie DP, alebo dodatočné DP - to sa podáva keď niečo opravuješ po termíne na podanie DP.. a to je tvoj prípad..
    opravujem sa, na stránke FS som našla: https://podpora.financnasprava.sk/55...A9ho-priznania
    eco 1 srdecna vdaka Žabinka...
      zbaliť

    MRP a mimoriadne daňové priznanie k dph za 2-72019

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.