Zavrieť

Porady

Vstupná prehliadka PEDAGÓGOVIA

Musí pedagóg pred nástupom do zamestnania absolvovať LEKÁRSKY POSUDOK o zdravotnej spôsobilosti na prácu, našla som, že povinnosť majú len tí, čo spadajú do kateg. 3,4....učitelia sú v 2......jedine ak je to podľa nejakého osobitného predpisu...no neviem nič nájsť ohľadom toho. Viete mi niekto poradiť???? Lebo ak je to povinnosťou zamestnávateľa pred začatím PP, určite to treba zamestnancovi aj preplatiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    a čo na to zazmluvnený bezpečnostný technik a PZS? Lebo zákon hovorí nasledovne: Na základe zákona 124/2006 §6 ods. (1) písm. o) je zamestnávateľ v záujme zaistenia bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci povinný zaraďovať zamestnancov na výkon práce so zreteľom na ich zdravotný stav, najmä na výsledok posúdenia ich zdravotnej spôsobilosti na prácu,6aa) schopnosti, na ich vek, kvalifikačné predpoklady a odbornú spôsobilosť podľa právnych predpisov a ostatných predpisov na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a nedovoliť, aby vykonávali práce, ktoré nezodpovedajú ich zdravotnému stavu, najmä výsledku posúdenia ich zdravotnej spôsobilosti na prácu, schopnostiam, na ktoré nemajú vek, kvalifikačné predpoklady a doklad o odbornej spôsobilosti podľa právnych predpisov a ostatných predpisov na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci,

    Čo sa týka nákladov na vstupné lekárske prehliadky, ako aj ostatných nákladov v súvislosti s BOZP tie upravuje ten istý zákon a paragraf, ale ods. (11) Náklady spojené so zaisťovaním bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je povinný znášať zamestnávateľ; tieto náklady nesmie presunúť na zamestnanca.
    buchač Nejak mi to hlava neberie, tie náklady.
    Ak by som to vzal z inej strany, na inom príklade ?
    Niekto má záujem o prácu vodiča v MHD. Takže budúci zamestnávateľ by mal preplatiť lekársky a psychologický posudok každému záujemcovi...teda aj tým, ktorí by neboli prijatí ?
    willma je potrebné vyberať si ľudí s rozvahou, ale zas na LPP sa posielajú ľudia až po vstupnom pohovore, ked už je skoro isté, že budú na pracovné miesto prijatí.

    Vstupná prehliadka PEDAGÓGOVIA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.