Zavrieť

Porady

odpočet DPH

Česká firma-platiteľ DPH v ČR a registrovaná k DPH aj v SR podľa §5 dodala tovar odoslany z ČR pre slovenskú firmu neplatcu DPH.Na dodávku tovaru vyhotovila česká firma faktúru, kde uviedla slovenské IČ DPH, základ dane a 20% DPH.
Môže si slovenská firma z tejto faktúry v mimoriadnom danovom priznani /oneskorená registracia/ uplatnit odpočet DPH ?
dakujem za odpovede

Prosim poradi niekto skusený ? vdaka

Nevie nik ?

No neviem si rady poradaci,
ceska firma je registrovana na SK a ma slovensko IC DPH, miesto dodania je teda tam , kde tovar konci, teda SK a teda vystavi fa so slovenskou DPH
podla §55 ods.3 ma SK firma pravo na odpocitanie dane viazucej sa na tovary, ktore pouzila na dodanie tovarov za podmienok podla §49 a 51.
Podla mna by ceska firma vystavila fa s ceskou DPH pre slovensku firmu iba vtedy, keby nebola registrovana na SK pre dph
Tak ako, poradte niekto, ma narok na odpocet SK firma alebo nie?
Srdecna vdaka
Naposledy upravil eco 1 : 23.09.19 at 08:48
marjankaj A odkiaľ to IČDPH získali?
eco 1 česka firma? neviem, nebola som pri tom, no slovenske ic dph maju uvedene na fa a v Zozname danovych subjektov registrovanych pre DPH som si zistila, ze su podla §5
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Nemôže faktúra mala byť vystavená s českou dph s icdph cz. V pripade ak by tovar bol odoslany z uzemia slovenska dodavatel by pouzil slovenske ic dph a faktura mala byt vystavena s prenosom danovej povinnosti na slovenskeho neplatitela.
    eco 1 jakubzemko a prenos nemusi byt len medzi platitelmi?
    Poziadame česku firmu o opravu faktur, aby uviedli cesku DPH a mozeme poziadat o vratenie ceskej dane ?
    jakubzemko Neviem ci vam vratia v cechach dph, trosku pochybujem ak ste boli neplatitelom. Treba sa informovat v CR. Ano v pripade ak by preprava zacala v sr, uplatni sa prenos v zmysle paragrafu 69 2 alebo 3 - neviem presne teraz ostavec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.