Zavrieť

Porady

Zahranicna FA za ubytovanie a zahranicna DPH

Dobry den,

prosim Vas o usmernenie nakolko takuto fakturu evidujem prvykrat.
Obdrzala som od konatela sro doklad FA a nasledne aj doklad z registracnej pokladne za ubytovanie zo sluzobnej cesty vo Finsku.
Na doklade je vycislena aj finska DPH dokonca dvojaka 10% aj 14%.

Aky je prosim spravny postup a ako to zauctovat? Platba sa uskutocnila v hotovosti. Mam FA zauctovat na 512/321 a DPH na 548? Co to som sa docitala aj tu na porade len je to spred niekolkych rokov aj som si daco nastudovala ohladne vratenia dane.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak doklad nie je faktura na firmu, t. j. firma nezabezpecila zamestnancovi ubytovanie, potom
    tento dokkad o cene za ubytovanie zahrnut do vyuctovania pracovnej cesty, DPH neriesis

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Áno, Váš postup je správny. A po dosiahnutí konkrétneho zákonného limitu výšky DPH môžte žiadať o jej vrátenie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    etuliacik Ďakujem za vaše reakcie. Fa je vystavená na firmu a fínska DPH nedosiahla limit na vrátenie tých 50 eur. Takže mám teraz ako postupovať? Mám použiť samozdanenie, či ako mám riešiť DPH?

    Ďakujem.
    mondes Základ DPH samozdaniť a DPH zaúčtovať ako nedaňový výdavok.
    M@jka Ten limit sa spočítava za celé účt.obdobie a má sa to samozdaniť? To mi nejako ušlo, kde to je v zákone a kedy sa to má samozdaniť, na konci účt.obdobia, keď nie je čiastka DPH do limitu? alebo Ti nevrátia DPH ?
      zbaliť

    Zahranicna FA za ubytovanie a zahranicna DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.