Zavrieť

Porady

Brigádnik a odpracované hodiny

Dobrý deň,
všade som sa dočítala, že pri dohode o brig. práci študenta sa môže odpracovať 20 hodín/týždeň v priemere za celú dobu brigády. Čo je celá doba brigády? Tá na ktorú sa uzatvárala, alebo tá skutočne odpracovaná, keďže bola dohodou ukončená skôr? Čo ale v prípade, že dohoda bola uzatvorená na 12 mesiacov, 1. mesiac odpracoval brigádnik 80 hodín, 2. mesiac 130 hodín lebo sa predpokladalo, že sa to za 12 mesiacov spriemeruje a nepresiahne limit. Dohoda bola ale ukončená dohodou po 2 mesiacoch. Čo v tomto prípade? Priemer na odpracované hodiny sa ráta za tie 2 mesiace, alebo za 12 mesiacov.

Ďakujem za rady, kde by som sa o tom dočítala? Má niekto skúsenosť s prípadnou kontrolou?
Naposledy upravil hankabenesova : 23.09.19 at 05:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    § 227 Na základe dohody o brigádnickej práci študentov možno vykonávať prácu v rozsahu najviac 20 hodín týždenne v priemere; priemer najviac prípustného rozsahu pracovného času sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená.

    Prešvihli ste teda hodiny.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Stále treba počítať s tým, (aspoň ja to takto robím), že aj ked je dohoda uzatvorená na dlhšie obdobie, neznamená to, že sa nemôže ukončiť skôr. A samozrejme, že nevieme kedy. Preto aj keď zákon umožňuje spriemerovať hodiny, ja pre istotu sledujem, aby sa neprešvihlo 20 hod./týždeň, lebo by mohla nastať presne taká situácia, ako píšete.
    hankabenesova Ďakujem za rady, takže radšej neukončovať skôr.

    Brigádnik a odpracované hodiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.