Zavrieť

Porady

pracovná doba a pracovný čas

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, že či existuje nejaký vzorec na prepočet dochádzky ak je pracovná doba od 7:00-14:15 z toho sa odráta pol hodiny na obed, aby mi vyrátalo čistý pracovný čas. týždenný pracovný čas je 38,75..a tiež by som potrebovala vzorec, s ktorým by som si zrátala celý mesiac a aby mi to odkontrolovalo či mám splnený fond pracovného času.
za každú odpoveď ďakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Máte zavedený pružný pracovný čas?
misoft No asi takto: pracovná doba je časový úsek, kedy sa zdržiavaš v práci (alebo je zariadené prístupné). Pracovná doba je čas, kedy si k DISPOZÍCII zamestnávateľovi. Takže pracovná doba - doba na obed = pracovný čas. Logické. Počas obeda NIE SI k dispozícii zamestnávateľovi.
veroniak1982 ano to viem len to potrebujem dostať do excelu aby mi to prerátavalo a kontrolovalo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak je tyzdenny pracovny cas 38,75 hod., tak denny je 7,75 hod. (alebo 7:45)
    To ale na pracovny cas 7:00 - 14:15 nevychadza. Nemalo tam byt 15:15?

    Ak chces mesacny pracovny cas, vynasobis pocet pracovnych dni v mesiaci touto hodnotou, cize napr. september 2019 ma 21 prac. dni.
    21x7,75 = 162,75 hod.

    V Exceli vies odpocitavat aj cas, teda 15:15 - 0:30 - 7:00 = 7:75,
    musis vsak vsetky formaty buniek dat ako cas.
    veroniak1982 15:15 malo byt..mesacny cas si viem vypočítať podľa pracovných dní. mne ide skor o takú kontrolu, keď si urobím dochádzku v exceli že napr. v pondelok bol od 7:00-15:15, utorok 7:00-15:15 aby na konci mi zrátalo podľa pracovnej doby, že odrobil 15,50 hod.
    ivka70 Ved ti pisem na konci, to krasne ide, len si daj pozor v Excel ina formaty.
    Musis bud pocitat cas (7:00, 15:15 a pod.) alebo si to prevadzat na cisla (7,00; 15,25 a pod.)

    pracovná doba a pracovný čas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.