Zavrieť

Porady

Adresa na fakúre

Dobrý deň, som fyzická osoba SZČO a mám v prenajatých priestoroch predajňu - prevádzku. Miesto podnikania som mal na adrese bydliska.
Zakúpil som s manželkou nehnutelnosť kde som sa rozhodol presťahovať prevádzku-predajňu.
Na živnostenskom úrade som bol zmeniť adresu miesta podnikania aj adresu prevádzky na novú adresu.
Ktorú adresu mám uvádzať na vystavených a prijatých faktúrach? Adresu bydliska alebo adresu miesta podnikania alebo adresu prevádzky?
Adresa prevádzky a miesta podnikania je teraz rovnaká. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Pre platiteľa DPH platí toto:
    §74 Obsah faktúry
    (1) Faktúra vyhotovená osobou podľa § 72 musí obsahovať
    a)
    meno a priezvisko zdaniteľnej osoby alebo názov zdaniteľnej osoby, adresu jej sídla, miesta podnikania, prevádzkarne, bydliska alebo adresu miesta, kde sa obvykle zdržiava, a jej identifikačné číslo pre daň, pod ktorým tovar alebo službu dodala,

    Inak ak nie je platiteľom DPH, tak nejde o faktúru aj keď sa to ľudovo tak nazýva, platí obchodný zákonník:

    § 3a
    (1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len „obchodné dokumenty“) uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.