Zavrieť

Porady

Odpracovany sviatok v nedeľu

hojte, potrebovala by som poradit ohladom prace vo sviatok a jej preplatenia. Studujem to z kazdej strany ale uz sa len zamotavam. Takze priklad č. 1:

mesiac ma 21 pracovnych dni + 1 deň sviatok v bežný deň, zamestnanec je odmeňovany mesačnou mzdou dajme tomu 600 EUR. V danom mesiaci odpracuje sviatok, pričom za dany mesiac odpracuje celkovo 21 dni. V tomto pripade je to akoby cerpal nahradne volno za odpracovany sviatok a prinalezi mu len mesacna mzda 600 EUR bez priplatku za sviatok? Nárok na mesacnu mzdu + príplatok by mal len v prípade, ak za daný mesiac odpracuje 22 dní, vsak?

Priklad č. 2:

mesiac ma 21 pracovnych dni + 1 den sviatok v nedelu, ktorá je zároven beznym pracovnym dnom, kedy zamestnanec pracuje. /zamestnanci pracuju 5 dni v tyzdni 8 hodin, pricom maju volno v sobotu a este v niektory iny den okrem nedele/ Tento sviatok zamestnanec aj odpracuje. Ked mu zaplatim jeho mesacnu mzdu 600 EUR + priplatok za sviatok + príplatok za nedeľu, musí mat taktiez celkovo v danom mesiaci odpracovanych 22 dni alebo len 21?

Velmi pekne dakujem...
ivka70 1. pripad - zamestnanec ma rovnomerne ci nerovnomerne rozlozeny pracovny cas? o akom cerpani nahradneho volna to hovoris? kedy pracoval a kedy cerpal volno?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. nie, narok na pracu vo sviatok a v nedelu ma, lebo vo sviatok a v nedelu pracoval.
    Zaroven odpracoval c ely mesacny fond 21 dni, cize ziadny den nebol nadcasom ani si nebral nahradne volno
    2. 21 dni je fond pracovneho casu na mesiac september, z toho vychadzas aj pri nerovnomerne rozlozenom pracovnom case
    Naposledy upravil ivka70 : 27.09.19 at 08:16 Dôvod: doplnene
    jaroe zamestnanec pracuje 5 dni v tyzdni, volna je vzdy sobota + nejaky iny den okrem nedele. V nedelu sa vzdy pracuje. Nahradne volno bolo v zmysle toho, ze zamestnanec sice pracoval vo sviatok, ale celkovo dany mesiac odpracoval len 21 dni, co bol jeho fond. Nebral si volno v nejaky konkretny den, skôr v niektore dni v danom mesiaci odpracoval menej ako 8 hodin.
    ivka70 to patri k comu? k1.
    potom ma narok na priplatok za pracu vo sviatok (a aj za pracu v nedelu), vo sviatok predsa pracoval, aj ked to bol jeho standardny pracovny den.

    Odpracovany sviatok v nedeľu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.