Zavrieť

Porady

Omega - preddavky

Ahojte. Poprosím o radu. Mám objednávku na knižnú publikáciu kde v objednávke máme uvedené ze ju treba dopredu zaplatiť. Ako to po správnosti nahodiť do Omegy aby mi to ťahalo do príkazu na úhradu. My cez omegu si vygenerujeme príkaz na úhradu a následne sa to odošle do banky.
Keď to dám cez ID 321/314 ťahá mi to do pohľadávok. Správne by to malo byť zaúčtované 314/221.
Ako postupovať?
Vopred ďakujem.
mondes Podľa mňa by ste mali mať k tomu aj preddavkovú faktúru a vtedy postupujete podľa návodu od avalik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Pri nahratí do knihy záväzkov ako preddavková faktúra Vám to do prevodného príkazu nenatiahne?

    Nepoužívam touto formou prevodné príkazy, ale pri účtovaní nahrávam došlé preddavkové faktúry do knihy záväzkov, samotná faktúra sa neúčtuje, až pri úhrade sa zaúčtuje 314 / 221

    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...finiciaFaktury

    Definícia faktúry

    Podľa § 71 ods. 1 zákona o DPH faktúrou je každý doklad alebo oznámenie, ktoré je vyhotovené v listinnej forme alebo elektronickej forme podľa tohto zákona alebo zákona platného v inom členskom štáte upravujúceho vyhotovenie faktúry.
    Naposledy upravil kn-alka : 02.10.19 at 10:46
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maria129 ak to nahrám ako DPF tam mi to ťahá. Len ide o to, že to nie je preddavková faktúra, iba objednávka. Chcem vedieť, či môžem aj objednávku nahrať ako DPF? (kvôli kontrole z DÚ).
    kn-alka doplnila som odpoveď
    avalik preddavkova faktura nie je faktura, neuctuje sa - je to len vyziadanie platby vopred, u vas je vyziadanie v potvrdenej objednavke, na ucely evidencie si nahrajte tuto objednavku do okruhu DPF
    Maria129 Ďakujem krásne.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.