Zavrieť

Porady

Daň za predaj svojej úrody

Máme vo vlastníctve ornú pôdu. Chcela by som sa opýtať, ak predám vypestované obilie podniku cca za 2000€, musím to zdaniť? Ďakujem!
Mila123 teda nemáš žiadne povolenie, musíš podať DP, nakoľko tvoj príjem je vyšší ako 1/2 NČZD (a to neviem, či ešte aj iný príjem nemáš, ak áno DP sa nevyhneš)
príjem patrí do § 8, a môžeš si dať do výdavkov 25% paušálne výdavky...
daň iba z toho príjmu (ak by si iné nič nemala) by činila 285 a ZP 210 €....
ale doplň či máš aj iný príjem?
predpokladám, že obilie nepestuješ sama, s kým to pestuješ? manžel ? dôchodca? - hlavne jeho ročný príjem.....
szisza Ďakujem. Mám aj iný príjem, som zamestnaná. Aj manžel je zamestnaný. Vlastne to bolo tak, že manžel dostal do daru ornú pôdu, a tak na rýchlo sme dali najbližšiemu družstvu zasiať. No a po žatve (robilo nám to to isté družstvo), máme z toho cca 2000€.....no a teraz nevieme ako ďalej, aby bolo všetko v poriadku. Ešte jedna otázka. Ak by to predával dôchodca, v tom prípade je to ako so zdanením. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Daň za predaj svojej úrody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.