Zavrieť

Porady

Prenájom vozidla

Pekný večer, ak by ma vedel niekto usmerniť...firma má v majetku dodávku (už doodpisovanú), PHL si uplatňuje paušálom, nakoľko nevedie knihu jázd. Majiteľ sa dohodol s firmou svojho syna, že mu bude dodávku prenajímať. Môžu sa dohodnúť mesačne na nejakej fixnej sume, kt. potom zaúčtujeme na 518 ako daňový náklad...? Nie je mi jasné, či má nejaký vplyv to, že účtujem firemnú spotrebu nafty na 50112 80%, 50113 20%, čo je nedaňové....či to nemá s tým nič spoločné, jednoducho služba v podobe prenájmu auta bude celá pre firmu daňový náklad? Ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad PHM bude hradiť nájomca alebo prenajímatel ?
tanusik Tak toto mi ešte majiteľ neoznámil, to bude na poslednú chvíľu ako vždy....čo by bola lepšia alternatíva?
Mila123 daj si pozor na transféry...
ale neuvádzaš, či MV budete aj vy používať, či iba syn?
kampari Aha, áno, neuviedla som....áno, my naďalej budeme využívať toto MV - roznášame tovar zákazníkom, materiál na stavbu, atď. Mne sa zdá, že to zaváňa transferom, keď bude nejako zvýhodňovaný, nie? a teda je potrebné viesť aj transfer. dokumentáciu, čo? Ešte som to v živote nerobila....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Treba prenajat za cenu, za ktoru by si to za rovnakych podmienok prenajali nezavisle osoby. A dat si pozor na ustanovenie o uplatnovani odpisov do vysky prijmu z prenajmu.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martinez Presne tak a co sa tyka PHM, bud nech si plati PHM syn a tym padom nemusite riesit 80/20 alebo refakturujte PHM spolu s najomnym ako dalsiu polozku (prva polozka bude pausalne najomne, druha polozka bude nakupeny PHM) a tym padom opat nemusite riesit 80/20 a cele PHM bude danove...
    kampari Aha...ďakujem.....Takže neviem, možno navrhnem, aby si syn svoje tankovanie poriešil, čiže bločky, za kt. si kúpil naftu, nech si dá on do nákladov. My budeme mať svoje bločky.
    pavol54 Ešte vysvetli ako si môže dať do nákladov naftu na vozidlo ktoré nemá v majetku? to ak ide tak si dám do nákladov celú automobilovú flotilu.
    jakubzemko Vsak uplne jednoducho si da syn blocky do nakladov. Prenajme si auto a moze dat do naklodov
    kampari aj keď bolo auto už dávno odpísané?
    martinez automobil mozno vyuzivat dalej na dosahovanie zdanitelnych aj ked je odpisany... ziadna pravna uprava to nezakazuje...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.