Zavrieť

Porady

preplatenie vyšetrenia - súčasť preventívnej prehliadky

Dobrý deň, zase sa na Vás obraciam s prosbou o radu.
Zamestnancovi som preplatila preventívnu prehliadku, podľa zákona má na to právo. Po týždni prišiel s faktúrou s laboratória, kde mu vyúčtovali vyšetrenia na ktoré ho poslal obvodák, že mu ju mám preplatiť. A teraz neviem či môžem preplatiť aj toto. Prečo mu to laboratórium fakturuje osobne a nerieši sa to cez lekára netuším. Len má tento zamestnanec nárok na preplatenie tejto faktúry? A po druhé. Môžem akceptovať faktúru, ktorá je na meno zamestnanca, je už zaplatená a on mi doniesol bankový výpis o zaplatení? Ešte som sa s tým nestretla. Ďakujem za pomoc
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Kontaktuj obvodneho lekára či tieto vysetrenia suvisia s prevenciou vo vztahu k vykonu prace, alebo je to niečo naviac na ziadost zamestnanca.
Demi0 Súvisí to s prevenciou vo vzťahu k výkonu práce.
kopretinka Ak je poistený vo VŠZP,tak oni nepodpísali zmluvu s niektorými laboratóriami.Info od poisťovne bola,že pacient si to má zaplatiť a poisťovňa to preplatí.To bola ofic.info v médiách.Neviem nakoľko je to aktuálne,treba zistiť.
Mila123 Dievčatá, táto prehliadka je na žiadosť zamestnávateľa, obvodný lekár poslal biologický materiál na vyšetrenie (inak sa predsa nedá urobiť PP) a každý si žiada svoje zaplatiť,
nie je to o laboratóriách (tie už podpísali zmluvu so VšZP)
lekár predsa nevie akú sumu fakturuje laboratórium, nevie ich cenníky, keďže pacient mal na žiadanke zapísané meno a priezvisko a bolo zaznačené, že je to mimo zdravotného poistenia, preto mu LAB vystavil daňový doklad, zamestnanec neuviedol iného, teda jemu....
chybu urobila organizácia, ktorá žiadala preventívnu prehliadku , nedala dostatok informácií lekárovi, zamestnancovi
Demi0 Ďakujem za info. Len teraz mi prosím poradte či to môžem preplatiť, keď faktúra je vystavená na zamestnanca a je už aj ním zaplatená. nebudú mi to daňovací vyčítať, ak to preplatím?
veronikasad Jarka, ukony pozadoval lekar, podla mojho skromneho nazoru to mal labak fakturovat jemu a lekar si ich zahrnúť do ceny preventivnej prehliadky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    preplatenie vyšetrenia - súčasť preventívnej prehliadky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.