Zavrieť

Porady

Predaj neodpísaného vozidla

Ahojte, klient chce predať auto, ktoré má v OM už 4 roky, ale vôbec si neuplatnil odpisy. Jednoducho to nepotreboval. Teraz sa ho rozhodol predať. Vozidlo kúpil v r. 2015 za 25 000 Eur a teraz, v r. 2019 ho chce predať za 15 000 eur. Postupujem správne, ak predajnú cenu započítam do zdaniteľných príjmov a do výdavkov započítam zostatkovú cenu vozidla? Ale ak vozidlo nebolo odpisované, tak do výdavkov môžem započítať len ZC do výšky príjmu z predaja, teda 15 000 Eur? A zvyšných 10 000 eur pripočítam k ZD? Správne?

A ako navýšim ZD v JU o sumu 10 000? Cez ID v rámci uzávierkových operácii? Ďakujem Vám veľmi pekne.
6 komentárov     zbaliť
marjankaj A to prečo?
mondes Čo prečo?
marjankaj Prečo chceš zvyšovať ZD?
mondes Keďže ide o predaj osobného automobilu zatriedeného do kódu Klasifikácie produktov 29.10.2, do daňových výdavkov sa pri jeho predaji zahrnie daňová zostatková cena (25 000 €) len do výšky príjmov z predaja (15 000 €), a to v súlade s § 19 ods. 3 písm. b) bod 1 zákona o dani z príjmov. Rozdiel v sume 10 000 € bude pripočítateľnou položkou k výsledku hospodárenia na riadku 130 daňového priznania DPPO.
A teda v JU by sa mal navýšiť ZD, či? Vďaka.
marjankaj Nerozumiem, kde si sa toto dočítala:
Rozdiel v sume 10 000 € bude pripočítateľnou položkou k výsledku hospodárenia na riadku 130 daňového priznania DPPO.
veronikasad V JU zaklad dane nenavysujes
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    15000 date ako vozd a 10000 ako vnzd ak ide o osobny automobil.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    predaj: 15000 POZD
    ZC: 15000 VOZD
    ZC: 10000 VNOD
    ??? 10000 POZD ????????
    To čo je za nezmysel?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes No, neviem, práve preto sa pýtam, lebo som vychádzala z toho článku, ktorý som našla na porade. Vid.:

    https://www.porada.sk/t276011-predaj...-r-2015-a.html
    marjankaj Je to napísané dosť nejasne. Nie je zrejmé, ako sa tam účtovali účtovné odpisy.
    ZD by som zvyšoval o 10000 ak by ZC išla celá 25000 do VOZD.

    Ja by som v denníku účtoval iba:
    predaj: 15000 POZD
    ZC: 15000 VOZD
    mondes Ďakujem veľmi pekne. No možno sa mi to len zdá, že nie ste si v tom istý. Snáď sa ešte niekto vyjadrí. Ďakujem ešte raz.
    marjankaj Som si v tom istý. Predsa nebudem zdaňovať 10000, ktoré som nedostal.
    Nie som si istý s tým linkom. Neviem čo je odpoveď a čo príklad. To o zvyšovaní ZD tam asi dopísala zadávateľka.
    Znížiť si Výdavky o 10000 a kompenzovať to zvýšením ZD o 10000 ???
      zbaliť

    Predaj neodpísaného vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.