Zavrieť

Porady

Odvodova vynimka CID a PN

Jedná sa o dohodu o pracovnej činnosti

Čiastočný invalidný dôchodca pracujúci dohodu keď pôjde na PN , je lepšie keď si neuplatňuje odvodovu výnimku?
Naposledy upravil ivka70 : 16.11.19 at 13:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    celkom nechápem, prečo sa toto pýtaš - v súvislosti s PN? - je to jedno. Len na ňom je, či si chce, alebo nechce uplatniť výnimku .
    ID, korý pracuje na dohodu, predsa nie je pre účely nemocenského poistenia zamestnancom ...
    Naposledy upravil Katy a R : 13.10.19 at 19:25
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Luboso Už tomu lepšie rozumiem, ďakujem.
    veronikasad ak si čakal, že zrušením, resp. pozastavením odvodovej výnimky ti vznikne nárok na nemocenské, mýliš sa - nevznikne ...
    Luboso Na PN sa ale dá ísť aj keď neplatenu,keď ochorie a aby to bolo len ospravedlnene pred zamestnavatelom?
    Katy a R podľa mňa by ti stačilo ospravedlnenie len také obyčajné - od lekára, ak potrebuješ dokladovať, že si chorý. nechala by som to na lekárovi ...
    Luboso Ja som dal výpoveď dohody 15 dňová výpovedná lehota,už mi zopár dní uplynulo ale mám zdravotné problémy a už by som ani nechcel ísť do práce vobec
    Katy a R niekde stačí zatelefonovať .... však vypýtaj si od lekára, ak treba - keď ti aj riadnu DPN vystaví.
    Luboso A keď mi uplynie výpovedná doba, môžem sa zaevidovať na úrade práce aj na základe tej mojej výpovede , je nimi podpísaná a je tam aj ich pečiatka.Ci treba ešte od nich papier o skončení dohody?
    Katy a R však zober ... stačí ti aj OP a doklad o vzdelaní ... UPSVaR je prepojený so SP - vidia priebeh tvojich zamestnaní.- možno s nejakým opozdením.
    Luboso Lebo tá dohoda by trvala ešte do leta budúceho roku, len ja som dal tú výpoveď.Dobre, takže zoberiem po tej uplynutej 15 daňovej lehote tu moju výpoveď a pôjdem sa zaevidovať na úrad práce.
    veronikasad Z akeho dôvodu sa chceš isť evidovať na Úrad práce ?
    Luboso Ďakujem za odpovede.
    Luboso Lebo tu na dohodu robím asi mesiac a nezvladam to po zdravotnej stranke, a kým si niečo nájdem , z predchádzajúceho zamestnania mám nárok na podporu.
    veronikasad Pokial máš nárok na podporu OK, lebo kvoli zdr.poisteniu by si sa evidovať nemusel, platitelom je štát aj bez evidencie
    Luboso Viem, tak je to.
      zbaliť

    Odvodova vynimka CID a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.