Zavrieť

Porady

Postúpenie finančného prenajmu

Ahojte,

Prosím o radu (sumy zaokruhlene, nemusia sedieť uplne).

OC vozidla 10.000
Daňové odpisy do 092019: 3.000
Zostatková daňová cena 7.000
Zostatok na účte 474 je 5.500
Plánovaná cena za odstupné 1.000 bez dph.

Ide mi o stranu povodneho nájomcu..

"Pôvodný nájomca zostatkovú cenu zahrnie do základu dane podľa § 19 ods. 3 písm. b) ZDP, pričom zostatková cena taxatívne vymedzeného majetku sa uzná do daňových výdavkov len do výšky príjmov (výnosov) z predaja zahrnutých do základu dane."

Otazka:
1) Do daňových výdavkov pojde ZC do výšky 1.000 (odstupne) alebo 6.500 (odstupné plus zostatok na ucte 474) ? Alebo úplne niečo ine?
Na stránke FS sa spomína ze zostatok 474 sa berie v úvahu iba v súvislosti s nehnuteľnosťami. Tak ma to pletie


2) Fakturuju si pôvodny a nový nájomca medzi sebou len sumu odstupného alebo aj zostávajúcu sumu istiny?

Velmi dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    osobne sa priklanam k nazoru, ze odstupne + zostatok 474 aj pri automobiloch, cize do vysky 6500,-eur... mal som podobny pripad, volal som na Financne riaditelstvo a potvrdili mi, ze tento postup sa pouzije na vsetky majetky, ktore su vymenovane v tom §19,3,b,1 ZDP, t.j.na majetky, ktorych zostatkova cena je limitovana vyskou prijmov z predaja/postupenia

    Postúpenie finančného prenajmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.