Zavrieť

Porady

Zmluva sám so sebou

Dobrý deň,

som jedným z dvoch štatutárov o.z., ktoré sa venuje produkcii umeleckých projektov. V rámci vyúčtovania dotácie vystavujem zmluvy o umeleckom výkone. Chcem sa spýtať, ako to je v prípade mojej osoby - môžem ako štatutár vypísať zmluvu za občianske združenie , teda za právnickú osobu so sebou ako s fyzickou osobou? Alebo to treba ošetriť nejako inak?
Nonick To je ako na psychiatrii pise pacient list. Lekar sa ho pyta komu pise ? Sebe. A co je v tom liste ? Neviem, este som ho nedostal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak ti to môže podpísať druhý štatutát, daj to podpísať jemu.
    Zmluva podpísaná tebou môže byť platná, ak nemá negatívne následky, pre ktoré by bola kýmkoľvek napadnuteľná. Problém by si mohol mať napr. s druhým štatutárom, daniarmi a pod. Takéto zmluvy sa zvyčajne uzatvárajú pri jedinom štatutárovi či inej jedinej oprávnenej osobe, ktorá vykoná prácu nad rámec svojej funkcie. To uzná aj súd.

    Pozri napr. https://www.podnikajte.sk/sro/clen-s...u-zamestnancom
    Hispida My sme dvaja rovnocenní štatutári, takže všetko podpisujeme obaja, ale zvnútra o.z.-ka by s tým určite nemal byť problém, len som chcel vedieť, či to je legislatívne ok. Ďakujem za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.