Zavrieť

Porady

Faktúra ako nedaňový doklad.

Zdravím, prišla mi faktúra za prípojku od vodární. Má komplet všetky náležitosti, ktoré má mať, teda dodávateľ so všetkými údajmi, odbrateľ tak isto, nechýba ani ičo, dič , suma s rozpisom základu a dph a predsa je na nej napísané , že je nedaňový doklad. neviem prečo, vie dakto poradiť, Ďakujem pekne. Som platca dph, szčo.
7 komentárov     zbaliť
marjankaj A čo to je nedaňový doklad? To akože nemusíš zaplatiť?
lotina platil som v hotovosti na príjmový doklad, aj na ňom sú všetky údaje. Možno som nemal????? vôbec neviem prečo je to na nej napísané.
marjankaj A prečo sa to pýtaš tu? Oni to nevedia, prečo to tam napísali?
veronikasad Neziadal si duplikat faktury? Co je napisane v ucele platby na pokl.doklade?
lotina nie, nežiadal som duplikát a na PD je napísané : účel:úhrada prípojky, ale nie je tam napísané, že úhrada tej a tej faktúry. takže asi si dám do účtovníctva len ten príjmový doklad. a tiež som volal do vodární, vraj to tak má byť, ale prečo to som sa nedozvedel. ale ďakujem za odpovede.
marjankaj A na tej "faktúre" bol uvedený aj spôsob platby a splatnosť? Teda zaplatíš ešte raz?
lotina ano, spôsob úhrady prevodný príkaz. to je podľa mňa úplne zle, hoci mi tvrdia opak.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    §71 Faktúra
    (1)
    Na účely tohto zákona
    a)
    faktúrou je každý doklad alebo oznámenie, ktoré je vyhotovené v listinnej forme alebo elektronickej forme podľa tohto zákona alebo zákona platného v inom členskom štáte upravujúceho vyhotovenie faktúry,

    Faktúra ako nedaňový doklad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.