Zavrieť

Porady

Záchrana dát z disku

Na mojom PC mám W 10 Pro a rozdelený disk na "C" a "D". Na disku C mi spadol systém a pri spustení sa natiahne do polohy "Vitajte" a zmrzne. Pri spúšťaní z DVD hlásí chyby a nechce opraviť. Ak ho pripojím ako druhý (SATA2) PC už spustený PC i tak sa snaží spustiť a PC zmrzne. Ako sa dá disk "C" obísť, alebo vypnúť ? Dal by sa potom "D" pripnúť ako záložný disk v PC ? Poradíte prosím. Priznám sa vodičák mám, lopatu ovládam - horšie je to s PC . Vopred ďakujem
3 komentárov     zbaliť
misoft Preinštalácia to vyrieši. Nakoľko máš na D: len dáta, budeš inštalovať na C: a disku D: sa to nedotkne.
miroslav48 I keď sa spustí čistá inštalácia ? Opravná sa nedá dokončiť hlásí chyby. V jednom kroku sa ešte ale dá nazrieť i na C aj D . Na C nevidím nikde súbor registry. Mám to totiž strach urobiť, lebo podľa mňa inštalátor pri čistej vymaže všetko i rozdelenie disku nie ? A tým i kompletný D disk.?
misoft Z inťalačky aj pri poškodenom OS na C: sa musí to dať opraviť. Súbor Registry neuvidíš, lebo je systémový a skrytý.
https://support.microsoft.com/sk-sk/...rrupted-system

Tu máš nejaké návody
http://www.servispckupka.cz/jak_opra...zovy_radek.php
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ide fyzicky o jeden disk rozdeleny logicky na 2, neda sa D samostatne pripojit nikam.
    Ide ale urobit USB alebo DVD, ktore spusti nejaky operacny system (napr. Linux) a v takom pripade by bolo mozne data z disku D skopirovat.
    Treba s tym asi niekoho oslovit.

    Záchrana dát z disku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.