Zavrieť

Porady

Hluk v komíne

Potreboval by som poradiť ohľadom hluku (prievanu) v komíne. Kúpili sme dom v radovej zástavbe, v ktorom je komín na krb alebo piecku. My tento komín nevyužívame a ani sa nechystáme využívať. Problém je, že sme na dosť veternom mieste a keď fúka vietor, veľmi nepríjemne to rezonuje v komíne. Bolo by riešením namontovanie tzv. kohúta na koniec komínu namiesto striešky? Neviete poradiť ako sa toho zbaviť? Posielam foto ukončenia komína. Rovnaký problém mám s druhým komínom, ktorý je napojený na kondenzačný kotol.
Komín.jpg  
vicktor A co susedia? Maju to rovnake?
Aj u mna plechy vo vetre rezonovali, dole sa zdalo ze pazvuky idu zhora z komina a pri komine sa zdalo, ze idu zdola z kozubu.
Svagor tie plechy akosi nasponoval vlozenim zahnutych roxorov a vibracie prestali.
Takze treba to upevnit alebo odstarnit a zaslepit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    však ak sa nebude používať, treba ho upchať, napríklad sklenou vatou zakryť tak, aby doň netieklo
    MinkiG to som skúšal ako prvé, na koniec komína som nasadil striešku a upchal som ho minerálnou vatou. Po čase sa začal z komína šíriť smrad z plesne, to smrdela tá vata. Po jej odstránení smrad zmizol.
    pavol54 Ale nie hore, predsa v najvyššie položenom otvore do komína, nebude ťah nebude hučať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.