Zavrieť

Porady

Registrácia na daňovom úrade

Dobrý deň, chcem sa informovať zamestnanec celý rok 2019 a zároveň si otvorel živnosť 11/2019 je povinný sa registrovať a taktiež keď má príjem zo živnosti za jeden mesiac je povinný podať danové priznanie Typ B?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    áno ak myslíš pod registrovať vytvoriť si elektronickú komunikáciu - a podať DP B
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenka1309 Ďakujem pekné
    lenka1309 A chcem sa ešte opýtať neviem či som správne čítala ale dôchodca keď dáva priestory do prenájmu sa taktiež musi registrovať?
    Anik ak to neprenajíma na živnosť tak nie
    Katy a R Registrácia na daň z príjmu je povinná (termín dodržať)
    elektronická komunikácia nie je povinná - ak teda má LEN obyčajný prenájom ...
    Anik Katka samozrejme máš pravdu - ja už podávam DP tak preto som písala, že nemusí elektronickú komunikáciu a môže podať DP aj papierovo
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Samozrejme, že registrácia na daň z príjmu musí byť! A tiež musí komunikovaľ s DU elektronicky (treba vybaviť) . Už aj terajšie DP len elektronicky musí podať (ak je živnosť stále trvá) .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenka1309 Ďakujem a ak by živnosť bola zrušena a mal jú iba 2 mesiace minulý rok tak sa nemusí registrovať?
    Katy a R zrejme myslíš el. komunikáciu (píš presnejšie) . Ak zruší (zrušila) živnosť - tak komunikuje s DU "papierovo". Samozrejme potom nezabudnúť, že okrem podania DP treba aj registráciu na daň z príjmu zrušiť a vrátiť DIČ.
    lenka1309 Ano myslela som el. komunikáciu ale je to písané aj po pojmom registracia . Ďakujem
      zbaliť

    Registrácia na daňovom úrade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.