Zavrieť

Porady

dan.priznanie B-dan

Dobrý den kamaratka ma zdanitelne prijmy vo výške 1000 eur a prijem z mandatnej zmluvy vo výške 100 eur za rok. Ked som tento prijem uviedla v paragrafe 8 ostatné prijmy v danovom priznani B mi v jednom riadku dalo 19 eur dane v druhom ale dalo nulu.Je to spravne nema platiť žiadnu dan?dakujem
kn-alka a aké sú jej ostatné príjmy?
veronikasad Jeden a druhy riadok má aj nejake cislo ..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Od dane z príjmov sú podľa § 9 ods. 1 písm. g) zákona o dani z príjmov oslobodené

    príjmy z prenájmu nehnuteľností podľa § 6 ods. 3 zákona o dani z príjmov a
    príjmy z príležitostnej činnosti podľa § 8 ods. 1 písm. a) zákona o dani z príjmov,

    ak úhrn týchto príjmov nepresiahne v zdaňovacom období 500 eur, pričom ak takto vymedzené príjmy presiahnu túto sumu, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad sumu 500 eur. Výdavky k príjmom zahrňovaným do základu dane sa zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov zahrňovaných do základu dane k celkovým príjmom.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 pozn. ak príjmy (z mandátnej zmluvy v tomto prípade budú výdavkami / nákladmi spoločnosti, kt. to platila, nemôže si daňovník uplatniť 500,- € sumu ako oslobodenie, ) ja by som to potom dávala do § 8 (ako iné )
    Katy a R presne tak - iné. citácia OK - len v tomto prípade to nie je príjem ani podľa §6 3, ani podľa §8 1a ☺
    maja32 prijmy som jej dala do § 8 ostatne prijmy riadok 80 ma sumu 100 eur na 81 jej vyratalo 19% daň vo výške 19 eur ale riadky 91,100,104,105,107,113 ma už nulu uvedenú. písala som v otazke že okrem toho mala aj prijmy zo zamestnania na dohodu o vykonaní práce vo výške cca.1000 eur
    marjankaj A zrazili ti aj daň z tej dohody?
    Katy a R majka - ešte som ti aj pripla príslušný § - prečítať treba! - a je to aj v tlačive DP vysvetlené. (keď zlyhajú všetky pokusy - prečítam návod?)
    veronikasad Majka, celkovy príjem je do vysky 1/2 rocnej NCZD, DP je spravne, pozri par.46a, pri tejto sume sa dan neplati, preto mas dan k uhrade nula
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    keby si pozrela do zákona, alebo do poučenia - tak by si zistila, že prečo je to tak ... pretože platí § 46a . (aj keď tam máš tie pasívne príjmy 100eur, kde vychádza daň 19 eur)
    A ak má kamoška len tento príjem (vychádzam zo zadania) - tak netreba "ničiť naše lesy" - žiadne DP netreba - tiež v zákone nájdeš, v § 32. . zz/2003-595/46a
    ......
    po doplnení, že ten aktívny príjem je zo závislej činnosti - ak náhodou platila nejaké preddavky na daň - tak vtedy sa oplatí podať DP (dostane ich späť)
    Naposledy upravil Katy a R : 27.02.20 at 11:58

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.