Zavrieť

Porady

typ DP

Mám taký prípad, že za minulý rok , známy dva mesiace pracoval na zmluvu, dal výpoveď, v marci vybral živnosť, hneď sa hodil na PN a po dvoch týždňoch živnosť zrušil a zamestnal sa. Počas živnosti nemal žiaden príjem ani výdavky. Aký typ DP by mal podať? Podľa mňa stačí typ A. Ale nie som si istá. Ďakujem
ivka70 platil pocas zivnost izdravotne poistenie? ak ano, ma zo zivnosti stratu, nie?
7gabrielle7 zdravotné neplatil, lebo hneď na druhý deň ako dostal živnostensky list išiel na PN. Má len čestné vyhlásenie, že za tie necelé 2 týždne bol marod a po ukončení PN v ten istý deň ukončil aj živnosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7gabrielle7 U zamestnávateľa nerobil celý rok, preto mu RZD nespravia. Dali mu potvrdenie o príjme, že si má DP urobiť sám.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Môže si urobiť aj DP A a môže si urobiť aj DP B. (keď už teda zamestnávateľa nepožiadal). Je to len na ňom (ja by som spravila Ačkové). Nech si radšej urobí sám - podľa poučenia to určite zvládne
    7gabrielle7 Ďakujem. Aj ja som si myslela, že by to malo byť A nakoľko nemá ani príjem ani výdavky zo živnosti.
    kn-alka Ja v takýchto prípadoch podávam DP typ A a v poznámkach uvediem, že zo živnosti nemal ani príjmy, ani výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.