Zavrieť

Porady

DP finančného sprostredkovateľa

finančný sprostredkovateľ - fyzická osoba bol registrovaný na DU v oktobri 2019, bolo mu pridelené ičo aj dič. ale nemal žiadny príjem len nejaké výdavky, v tomto prípade nepodávam daňové priznanie? ďakujem
7 komentárov     zbaliť
buchač Hm...

Myslím si, že finančný sprostredkovateľ by mal mať aspoň aké také finančné základy....
...a dane, daňové priznanie rozhodne medzi financie patrí...či ?
Mila123 Juraj, prestaň myslieť.....inak DP je čisto účtovná záležitosť, aj ja robím asi 5 osobám, kt. majú licenciu na FS DP a mám ich považovať za blbcov??? oni zarábajú cca 35000,- v hrubom, čo sa mne môže iba snívať,
ale k veci ak nemáš príjem a máš výdavky si povinný podať DP
buchač Miluš...ale šak v pohode, to bola len taká dumka.
Ja len, že poniektorí laik je viac informovaný ako nejaký finančák (tým nemyslím práve seba).

Predsa tí, ktorým robíš účto, sa snáď s tým nebudú ondieť sami....veď by boli blbí.
veronikasad do oktobra nemal žiadny iný príjem, napr. zo zamestnania ?
yvica nie nemal žiadny, tržby mal v sro, ale to je iné.
buchač Mila123 (Dnes 17:58) Juraj, prestaň myslieť.....inak DP je čisto účtovná záležitosť...
================
Po upresnení ku príspevku K@R...citujem :

" yvica (Dnes 19:48) kde mu robím daňové ale to je právnicka osoba.

Čiže mysliteľ a laik sa teraz už mysliteľ (laik, ergo ja) teda fakt čuduje, že účtovník sa pýta na základné veci.
Lebo to sú základy....či ???
veronikasad Juraj, nečuduj sa, veľa účtovníkov, ktorí robia podvojné účtovníctvo, DP typu B neovláda...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Záleží aj od ostatných jeho príjmov, tiež či vykáže stratu. Má povinnosť komunikovať s DU elektronicky - kedy je povinnosť podať DP je presne dané zákonom .
    https://www.autora.sk/zz/2003/595/#32_Daov_priznanie
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica ale on nedosiahol zdaniteľný príjem, registroval sa v oktobri a za 3 mesiace nemal nič.
    okrem toho má sro, kde mu robím daňové ale to je právnicka osoba. ako fyzická osoba nedosiahol príjem, tak podávam DP B a mal tam nejaký výdavok 100 euro a príjem 0.
    Katy a R asi celkom nechápem, načo sa pýtaš - DP sa robí za celý rok 2019 - či? A podmienky povinnosti podať DP sú tiež jasné (priložila som), elektronická komunikácia takisto ...
    marjankaj Nemal príjmy, nevykáže stratu(lebo uplatní paušálne výdavky) teda nemusí podávať DP.
    Ale či naozaj nemal iné príjmy to netušíme. Z čoho vlastne žil?
    Katy a R Janko - podmienky na podanie, resp na nepodanie DP sú v §32, ktorý je priložený. Nie je čo viac riešiť. (ostatné je jeho vec) . Myslím, že keď si pozrie DP a prečíta poučenie k DP - zvládne to sám, sám sa rozhodne, ako to spraví (či sa mu strata zíde, alebo nie ) a nikoho mu netreba k tomu☺
    marjankaj Katy viem. Len keď som klikol na ten link, tak ma hodilo na §31. A keďže zadávateľka veľmi nerozlišuje medzi fyzickou a právnickou osobou(vraj tržby mal v sro), tak.....
      zbaliť

    DP finančného sprostredkovateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.