Zavrieť

Porady

Preddavky na daň z príjmov FO v r. 2020

Som FO. Za rok 2019 som mala príjmy zo závislej činnosti v Čechách v nepatrnej výške a na Slovensku iba príjmy z prenájmu nehnuteľností podľa par. 6 odst. 3 ZDP Za rok 2019 mi vychádza daň z príjmov 3700 euro, viac z prenajmu nehnutelnosti. Za rok 2018 som mala daň 1200 euro, teda preddavky som nemusela platiť. Od 1.1.2020 sa posunula hranica z 2500 na 5000 eur daňovej povinnosti na platenie preddavkov. Moja otázka znie: Nemusím teda platiť štvrťročné preddavky na daň z príjmu za rok 2019, kedže moja daň je nižľia ako 5 tis. euro alebo za 1. štvrťrok 2020 musím zaplatiť preddavok na daň 925 euro a potom už ostatné štrvťroky neplatiť? Dakujem za odpovede.
Mila123 podľa mňa ani za 1.Q 2020 (pri FO sa neprepočítavajú preddavky, ak si v roku 2019 nemala povinnosť platiť, neplatíš....)
a ešte je jedna zmena, pri príjme podľa ô 8 ods. 3 ani za rok 2020 už sa neplatila preddavky vôbec
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Preddavky na daň z príjmov FO v r. 2020

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.