Zavrieť

Porady

preradenie neodpisaneho auta v JU

prosím o radu SZČO neplatca DPH ukončil živnosť k 30.04.2019 ešte pred ukončením živnosti preradil osobný automobil využívaný 80% na podnikanie dňom 26.03.2019 do osobného vlastníctva, zostatková cena daňová bola k 31.12.2018 v sume 537,14 eur.
čiže v JU uvediem na karte preradenie do OV k 26.03.2019 a sumu 537,14 zaevidujem v PD ako ostatný výdavok neovplyvňujúci základ dane je to takto správne???

doplním upresnenie: auto obstarané a zaradené do užívania 27.03.2015 v OC 12961,14 EUR.
rok 2015 odpis 2701,- z toho 80% 2160,80 ako VOZD
rok 2016 odpis 3241,- z toho 80% 2592,80 ako VOZD
rok 2017 odpis 3241,- z toho 80% 2592,80 ako VOZD
rok 2018 odpis 3241,- z toho 80% 2592,80 ako VOZD zostatková hodnota daňova aj účtovná 537,14 EUR

rok 2019 preradenie do osobného užívania môžem túto zostatkovú hodnotu 537,14 z toho 80% 429,71 zaúčtovať ako VOZD???
Naposledy upravil zuzanna : 10.03.20 at 07:27
marjankaj Dobrý nápad.
Kúpim auto za 12000€, zaradím do majetku, a o mesiac ho preradím do osobného vlastníctva a celých 12000€ dám do VOZD. To sa oplatí, a aj daňová kontrola by to patrične ocenila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzanna celé zle... dobre tak v roku 2019 len vyradenie - dôvod preradenie do OV ku dňu skončenia živnosti a cez ID zaúčtovať ZC ako VNZD tak?
    zuzanna prosím nevie mi niekto poradit
    marjankaj Pozri §19/3b
    zuzanna ďakujem sa usmernenie pozrela som ten par. tak podľa toho mi vychádza že ZC bude daňovým výdavkom SZČO bohuzial ucim sa
    marjankaj To by bolo iba ak by si to auto predala. Treba čítať celé prípadne viackrát.
    §19/3
    Daňovými výdavkami sú aj
    b)
    zostatková cena (§ 25 ods. 3) alebo pomerná časť zostatkovej ceny hmotného majetku a nehmotného majetku pri jeho vyradení
    1. predajom okrem zostatkovej ceny osobných automobilov............
    zuzanna ste zlata ze mate na mna cas dobre uz som to precitala a zistila som ze pri predaji cize zauctujem to cez ID ako preradenie do OV a ako VNZD prosim este o odozvu moc dakujem
    marjankaj A keď to nezaúčtuješ, výsledok bude taký istý, či?
    zuzanna mne sa jednalo hlavne o tie dva mesiace január február 2019 to ešte využíval na podnikanie až v marci ho preradil do OV
      zbaliť

    preradenie neodpisaneho auta v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.