Zavrieť

Porady

Ako na prelome rokov účtovať stravné lístky vydané po odpracovaní mesiaca?

SRO vydáva stravné lístky až po odpracovaní mesiaca. Posledné stravné lístky vydané v decembri 2019 sa týkali novembra 2019. V januári 2020 ich vydala za december 2019.
Budú lístky vydané v januári 2020 (neboli v ceninách k 31.12.2019) daňovým nákladom roku 2020 alebo ich nejako cez interný doklad účtovať do roku 2019?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tina.mm Poradíte mi, prosím, ako? Keďže SL nemám na účte 213. Aký účet mám použiť? 333 alebo 331?
    marissa8 Dobrý deň,

    ja by som to zaúčtovala cez ID zápisom stravné lístky MD 213 / D 326 a dohodnutá odmena MD 518 / D 326 tzn. ako nevyfakturovanú dodávku (pretože poznáte presný počet SL aj sumu, v čase zostavenia ÚZ už predpokladám máte faktúru za SL). Následne výdaj SL ako každý mesiac MD 527, 472, 335 / D 213. Tak ako sa píše v predchádzajúcej odpovedi, patrí to do nákladov roka 2019.

    A v januári 2020 budete účtovať faktúru za SL a odmenu zápisom MD 326, 343 (DPH z odmeny) / D 321 a úhradu tejto faktúry MD 321 / D 221.

    Toľko môj názor :-)

    Pekný deň.
    tina.mm Ďakujem za odpoveď.
      zbaliť

    Ako na prelome rokov účtovať stravné lístky vydané po odpracovaní mesiaca?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.