Zavrieť

Porady

Nezdaniteľna časť na manžela

Dobrý deň, chcem sa informovať.
Manželka mala prijem zo živnosti a zo zamestnania.
Manžel mal príjem po odpočítani odvodov 2800
Bol evidovaný na úrade práce od 1.1.2019 do 30.6.2019 a od 30.12.2019 a trvá
môže si uplatniť rozdiel NČ na manžela
Výpočet
3937,35 - 2800 = 1137,35 ÷12 = 94,78 × 6 /7/ = 568,67
Naposledy upravil ivka70 : 10.03.20 at 07:38
veronikasad dávku v nezamestnanosti nepoberal ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    6 mesiacov je správne ale jeho vlastným príjmom je aj prípadná podpora.
    Naposledy upravil Tweety : 10.03.20 at 07:39
    lenka1309 Žiadne dávky nedostaval ,ale aby som vedela keby dostaval pripadne PN alebo podporu tak sa to tam zarátava? je to tých 6 mesiacov nie 7?
    veronikasad podmienka musí byť splnená na začiatku mesiaca, preto 6 -príp. nemocenské aj dávka v nezamestnanosti sa započítava do vlastného príjmu manžela.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Podmienku pre uplatnenie NČZD na manžela musí splňať k 1. dňu kal.mesiaca, takže tých mesiacov je len 6. Ak nepoberal dávku v nezamestnanosti, výpočet je správny.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenka1309 Ďakujem pomohli ste mi. A ešte jedná otázka aké prílohy mam doložiť manželke o jeho príjme a že bol evidovaný ?
    lenka1309 Akurát pozerám že bol na PN 15 dni a sumu ma vyplatenú 10,5 eur to mam priratať k tým 2800?
    Tweety Žiadne prílohy o evidencii. Tú uvedieš v DP alebo v žiadosti o RZD, rovnako ako vlastný príjem a mesiace. Nemocenské pripočítať.
    veronikasad K DP žiadne (kedysi pýtali sobášny list, dnes už asi nie je treba). Doma treba mať doklad o evidencii na UP a kopiu potvrdenia o príjme. Výšku vlastného príjmu a počet mesiacov uvedie priamo v DP, za správnosť zodpovedá svojim podpisom.
    veronikasad Na potvrdení o príjme máš uvedenú náhradu príjmu počas PN ? Lebo aj tá sa započítava do vlastného príjmu manžela, ak PN bola počas prac.pomeru.
    lenka1309 PN bol počas pracovného pomeru tých 16 dni a to ma iba na potvrdení zo socialnej poisťovni nie na potvrdení o príjme.
    veronikasad treba aj potvrdenie od zamestnávatela, ktorý vyplácal náhradu príjmu
    lenka1309 V potvrdení o zdaniteľných príjmoch ma uvedené iba príjem v hrubom, odvody a zaplatená daň. keď už u neho nepracuje je možne že mu vystaví tlačivo aj o náhrade príjmu počas PN?
    do príjmu sa dáva jeho hrubý príjem - odvody takže čiastkový základ dane
    veronikasad Na poziadanie je zamestnávateľ povinný vystavit potvrdenie o výške vyplatenej nahrady prijmu pocas PN.
      zbaliť

    Nezdaniteľna časť na manžela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.