Zavrieť

Porady

Jedno auto v dvoch firmách (2štáty)

Dobrý deň,

prečítala som články, avšak stále neviem, čo v tom prípade, keď konateľ v ČR v X firme zaplatil Daň z MV a za to isté auto takisto zaplatil daň v SR v Y firme. Podľa príspevkov, ktoré som prečítala, stačilo by zaplatiť len v jednom štáte (v jednej firme).

Keď je daň už zaplatená, treba opraviť alebo nie je to protizákonné? Alebo keď je to v dvoch štátoch, tak je to správne?

Ďakujem za pomoc.
5 komentárov     zbaliť
marjankaj Myslíš súčasne alebo pol roka v jednom štáte a potom zase v druhom?
andyd17 Sucasne, obidve firmy od 6.1 do 31.12.
misoft Podľa mňa to kóšer nie je - je to tzv dvojité zdaňovanie. Treba to opraviť. Nie je možné, aby v prípade jediného vozidla sa DMV platila dvakrát a je jedno v ktorom štáte. Platí sa v tom štáte, kde je MV registrované. Ak na Slovensku - tak SK, aj v Čechách, ta ČR.
Je to podobné, ako keby si platil za to vozidlo PZP na Slovensku a zároveň v Čechách - to je neprijateľné a v rozpore dokonca s nariadenim EÚ (nejdem hľadať).

Len dúfam, že to MV nie je zaradené do majetku oboch firiem súčasne - to by bol teda góóól...
marjankaj A prečo by to nebolo možné? Šikovný konateľ to zvládne ľavou zadnou. Asi má dosť peňazí na rozdávanie. Nejaký zákon mu to zakazuje?
andyd17 Nie je zaradene do majetku. Tak opravíme v ČR, keďže auto je registrované v SR. Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Jedno auto v dvoch firmách (2štáty)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.