Zavrieť

Porady

Daňová licencia

Dobrý deň,prosííím o pomoc so zaučtovaním respektíve opravou daňovej licencie.Potrebujem sa zbaviť daňovej licencie z 591 ky a neviem ako.Ťahá sa mi to z roku 2017. Nedala som to do nákladov v roku 2017 a v roku 2018 som myslela že to nejak "zamaskujem" ale nedá sa mi to .Hodila som to na účet 261 ale tam mi to prenieslo do ďalšieho roka 2019 a prehadzujem to kade tade ale už som z toho dosť zúfala. Prosím len aby ste mi zato nenadávali :-) už som si vynadala sama. Vďaka za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Daňová licencia mala byť v nákladoch ako klasická splatná daň. Ak nechcete opravovať staré roky, tak by som to v rámci inventarizácie preúčtoval na nejaký nedaňový nákladový účet.
    anicka29 Ďakujem veľmi pekne

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    V r. 2017 si to neúčtovala 591/341? Tak potom ti ani 341 nesedí. Ak sa platila v r. 2018 DL 341/221, tak ako potom sedela inventarizácia? Ak máš rozdiel na 341, zaúčtuj teraz ako ti radili na 548 nedaňový, čo bude pripočítateľná položka k ZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.