Zavrieť

Porady

MRP účtovanie prijatej zálohovej faktúry a jej vyučtovanie

Ahojte, prišla nám zálohová fa, ktorú sme celú vyplatili. Ako ju zaúčtovať v Pú ? ako potom zaúčtujem riadnu faktúru - daňový doklad na nulovú sumu? Ide mi o správne zaúčtovanie sumy dph vo výkaze DPH a v KV. Dik

..takže som
1.zaevidovala zálohovú prijatú fa do knihy faktúr s typom dph 40
2. po úhrade som dala :uhradiť predfak a vytvoriť daň.doklad ...už prišla aj riadna fa a v účtov.denníku 314/221
3. vytvorilo novú fa prijatú ,kde som dala typ dph 39 a zaúčtovalo v účt.denníku : 501/321, 343/321, a preúčtovanie zálohy: 321/314
(ona ale to zaúčtovanie zálohovej fa prenieslo sem do zaúčtovania riadnej fa , vypísalo mi že: "úhrada predfaktúry bude preúčtovaná spolu so zaúčtovaním riadnej faktúry"

..takto by to malo byť nie? ale v KV mi zle vykazuje dph (nie v časti B2 ale v časti C1 mínusom...prečo ?
Naposledy upravil sattelitka : 23.03.20 at 14:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    annova je offline (nepripojený) annova

    annova
    Zalohova faktura typ 39,nerobit rozpis DPH, uhradit zalohovu fakturu dnom uhrady. Ked mate fakturu, dat uhradit zalohovu fakturu - vybrat si z moznosti podla situacie. Vo vasom pripade vytvorit fakturu a oznacit zalohovu ako uhradenu. Vo vytvorenej fakture typ DPH 40, rozpisat DPH. Do vykazu bude zahrnuta faktura, nie zalohova faktura. Treba prekontrolovat fakturu, aby bol spravne uvedeny typ DPH.
    sattelitka Ďakujem

    MRP účtovanie prijatej zálohovej faktúry a jej vyučtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.