Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane

prosím vás robila som synovi daňové priznanie A, mal viacerých zamestnávateľov, od posledného zamestnávateľa som žiadala potvrdenie o príjme s tým, že daňové si bude podávať on, lebo mal viacerých zamestnávateľov, takto som to žiadala do mailu, potvrdenie mi poslali poštou, ok, urobila som daňové za všetkiých zamestnávateľov a teraz má na výplatnej páske vrátenie dane, ktorú som žiadala vrátiť v daňovom, čo s tým?
5 komentárov     zbaliť
ivka70 Syn si ziadal od zamestnavatela spravit RZD a dodal mu aj vsetky potvrdenia od ostatnych zamestnavatelov?
alebo ako inak by sa zamestnavatel dostal k udajom pre RZD a k tomu, ze ho ma vobec urobit a k rovnakemu vysledku ako ty v DP??
yvica nedostal sa k rovnakému výsledku,spravil mu len rzd za tohto zamestnávateľa nie za ostatných, pritom som účtovníčke písala do mailu, že potrebujem potvrdenie o príjme, že mu bude robiť daňové, ktoré mi poslala. čo s tým, môžem podať dodatočné daňové, kde nezahrniem tohto zamestnávateľa? ale potvrdenia tam majú za 3 zamestnávateľov alebo čo mi poradíte?
ivka70 Nech to riesi uctovnicka firmy, ak si syn ziadost o RZD nepodpisal, tak predsa nemala co robit a musi opravit hlasenia na DU.
veronikasad vyžiadaj si RZD od zamestnávatela, ktorý mu ho vykonal a podáš dodatočné DP
Katy a R prečo by ona robila DDP? - veď spravili riadne DP - a včas!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    v tomto prípade treba podať DP typ A, priložiť všetky potvrdenia a toto ročné zúčtovanie od posl.zamestnávateľa.
    yvica potvrdenia som priložila k pôvodnému, kde mám zobrať druhé??? To mi nikto nevystaví druhý krát.
    ivka70 K DP sa prikladaju kopie, nie originaly.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ale veď nerob nič - a počkaj, či DU vráti dane. Ak syn nepodpísal žiadosť o RZD - bude to riešiť mzdárka - ver tomu!
    A len k potvrdeniam - k DP predsa prikladáš kópie - originály zostanú doma dobre odložené. Týka sa to hocijakých dokladov a potvrdení (nepustím z ruky) - či? a keď by naozaj bolo treba ??? .. a syn ich pekne požiada - určite mu to potvrdenie dajú .. a keď už inak nie, aj výplatné pásky sa dajú použiť!

    ročné zúčtovanie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.