Zavrieť

Porady

S.R.O. bez zamestnancov a vydaná faktúra

Ahojte a dobrý deň,

chcem sa spýtať. Spoločnosť s.r.o., mala do konca roku 2019 stálych zamestnancov. Od 01.01.2020 nemá už ale žiadnych - teda 0.

S bývalým klientom sme sa ale teraz dohodli, že mi preplatí amortizáciu počítačov používaných počas posledných 4 rokov.

Otázka: Môže firma bez zamestnancov vystaviť faktúru? V ORSR máme zapísaného konateľa ale ten nie je vedený ako zamestnanec.

Vďaka
3 komentárov     zbaliť
ivka70 Nevidim ziadnu suvislost medzi zamestnancami a vystavovanim faktur. Je kopec sro bez zamestnancov, ktore fakturuju....
veronikasad komu "mi preplatí" ? Vymysli si na fakturáciu niečo iné ako amortizáciu počítačov.
jslancik to sú zas nejaké čachre machre, niekto naháňa náklady... keď už, tak by si fakt mali nájsť niečo normálnejšie na fakturáciu... amortizácia počítačov cudzej firmy, to sú nápady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    S bývalým klientom sme sa ale teraz dohodli, že mi preplatí amortizáciu počítačov používaných počas posledných 4 rokov.

    Ak firma používala váš majetok, mali ste možnosť a teda aj povinnosť(hlavne ak ste boli platiteľom dph) faktúrovať jednotlivé dodania služieb. Teraz ,ak už službu neposkytujete ,nie je dôvod na jej fakturáciu. Ak ste zabudli faktúrovať, potom ste skreslili HV a tým znížili daň.

    S.R.O. bez zamestnancov a vydaná faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.