Zavrieť

Porady

písanie adresy firme, ktorá nemá v orsr uvedenú ulicu, má iba číslo a obec

Poprosím Vás, kto vystavuje faktúry resp. robí účto firme kt. nemá zapísanú v orsr ulicu, ako to píšete?
Niektoré sro majú už v orsr zapísanú ulicu ako obec a za tým číslo , avšak ja mám takú spoločnosť, ktorá tam má iba číslo. Mám mu vystavovať odberateľské fa, tak môžem adresu zapísať tak, že uvediem v jednom riadku PSČ názov obec a za tým číslo? Má to tak zapísané aj v zrsr. Len orsr. uvádza názov firmy, číslo samostatne, potom obec.

Pozn.: viem že dodávateľské fa vystavujú tak, že sa s tým nezaoberajú, dávajú rovno do ulice tú obec s číslom, len ja som pozrela do orsr a má tam uvedené iba samostatné číslo. Je teda môj postup napísania tiež správny?

Ďakujem veľmi pekne.
3 komentárov     zbaliť
marjankaj A tá firma nevie svoju adresu? Prečo sa neopýtaš tam? Alebo fakturuješ kde komu z nejakého zoznamu?
maped jedná sa iba o správnosť písania...
marjankaj Myslíš, že poštári ti budú kontrolovať pravopis?
Niektoré obce nemusia mať ulice, alebo majú iba jednu ulicu. Myslíš, že poštár by to doručil niekde inde?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na faktúre uvedieš údaje, ktoré sú uvedené ako fakturačné priamo v objednávke. Tie by mali zodpovedať údajom v registri. Takže ak tam nie je ulica len číslo, fakturuješ to tak. Ak inak, potom tak aj fakturuješ.
    marjankaj No koho by toto už len napadlo?
    buchač Týýý kokos....ja sa normálne čudujem, že mi tie zásielky vôbec aj doručia...lebo tiež pri objednávaní zadávam len číslo domu, obec a PSČ.

    Nie som síce firma, som len zákazník...ale faktúra ako faktúra...či ?

    písanie adresy firme, ktorá nemá v orsr uvedenú ulicu, má iba číslo a obec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.