Zavrieť

Porady

Zrušenie živnosti - čo s účtom?

Čaute, zrušil som SZČO resp. živnosť a zostal mi účet. Musím daňovému úradu ešte niečo oznámiť? alebo ich to už nezaujíma keď živnosť už neexistuje?

a druhá otázka: je to účet zadarmo, takže môžem si ho nechať a používať ho na súkromné účely?

dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1. Nie, nič neoznamuješ
    2. Môžeš ho používať ako súkromná osoba.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Verwest je tam fajnová nula takže nech sa páči
    marjankaj Zrazu ho nepotrebuješ? Tak načo sa potom vypytuješ?
    Verwest tak v prvom rade ide o to, či treba aj po zrušení živnosti ešte niečo oznámiť DU ohľadne účtu...v druhom rade ma zaujíma využiteľnosť účtu. Áno, nepotrebujem ho, ale tým pádom, že je účet zadarmo ho jednoducho nechám tak a niekedy ho môžem využiť...
    marjankaj A čo im chceš oznamovať? Pre DU je tvoje číslo účtu veľmi dôležité. Ak by ti chceli poslať preplatok na dani. Nemôžeš vedieť či nepodáš dodatočné daňové priznanie.
    Verwest pretože je oznamovacia povinnosť pri zriadení a zmene účtu k živnosti a vzhľadom na to, že toto nie je moja parketa sa pýtam či náaaahodou nie je aj v mojom prípade pri zrušení živnosti nejaká pripečená povinnosť tak no neviem neviem, nejako sa mi nezdá, že by ma chceli obdariť ale účet si nachávam, tak budem čakať
    marjankaj Ak si vrátil osvedčenie o registrácii(DIČ), tak sa už tie povinnosti na teba nevzťahujú.
    Verwest jasne, to už je dúfam ekologicky zrecyklované
    marjankaj čo si recykloval? Doklady musíš archivovať 5 rokov.
    Tweety Oznamovacia povinnosť voči DÚ ohľadom účtov je už zrušená.
      zbaliť

    Zrušenie živnosti - čo s účtom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.