Zavrieť

Porady

Počet položiek - počet zápisov v PD alebo počet dokladov

viem, že je tu veľmi veľa tém, a viem, že to tu niekde je aj vysvetlené, len to neviem nájsť. Keď účtujete cenu za 1 položku, je to cena za účtovný doklad, alebo účtovný zápis v PD. Chcem si prerátať cca ako mám stanovené ceny lebo o mám s každým dohodnuté mesačné paušály.....a zastala som na takejto banalite
Naposledy upravil marions : 26.04.20 at 05:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V JU je to jasné - počet položiek = pocet riadkov v penaznom denniku ,+ pohladavky, zavazky
    V PU si musíš stanoviť podmienky sama. Kym som robila PU, inu cenu som mala za evidenciu doslych, odoslanych faktur a pokladnicnych dokladov, kde som nepocitala položky (riadky rozuctovania), ale počet dokladov a inu cenu poloziek v bankovom vypise a internych dokladoch (napr.rozuctovanie miezd)
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions Ďakujem, ja mám ceny stanovené, len som si chcela tak približne overiť a neviem s akým údajom mám pracovať, keď je v cenníkoch cena za položku. Lebo v omege mi vyhodí počet vytvorených dokladov a počet zaúčtovaných zápisov. A je to dvojnásobok . Tak som len chcela vedieť čo znamená v cenníkoch cena za položku. Nejde o JU, ale o PU. Nejde mi o vytvorenie ceny, tie mám vytvorené, len som si chcela porovnať či je to cca. A neviem ktorý údaj znamená položka. Ale zas len orientačne. Veľa firiem má v cenníkoch cena za položku, tak len informáciu čo berú ako položku
    marions Tak ty si brala do úvahy počet vytvorených dokladov... potom som akási drahá
    veronikasad Tiez som robila v Omege, tak si to skus rozdeliť ako som písala vyššie... 100 riadkovy vypis brať ako jeden doklad, to by si bola moc lacná
    marions Tak to zas asi nie. A keď si robila v omege, tak si ktorý údaj brala za položku prosím Ťa? Lebo keď beriem zápis v PD, je to veľa a keď beriem účtovné doklady je to málo. Tak sa neviem orientovať. Mám napr. 1200 účtovných dokladov a z to je je 2680 účtovných zápisov. Ktoré číslo je položka? Veď keď niekto vedie účtovníctvo podľa počtu položiek, asi musí nejaké číslo do faktúry dať položky x cena za položku. Tak ktoré by v tomto prípade dali?
    veronikasad Precitaj si ešte raz moju odpoveď
    marions Tú som čítala, len som chcela si vytlačiť počet dokladov, ktoré mi dá program, vynásobiť a porovnať.... nechcela som sa dostať ku presnej cene....ale ďakujem za tvoj čas
      zbaliť

    Počet položiek - počet zápisov v PD alebo počet dokladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.