Zavrieť

Porady

Príspevok pre SZČO na PN- opatrenie č.2

živnostník je na PN od 17.03.2020, v marci mal pokles príjmu viac ako 40%, môže požiadať o príspevok (opatrenie č.2). Na infolinke mi raz povedali, že nie a raz že áno. Takže nie je mi to jasné. A tiež živnostník na OČR má 0 príjmov, má nárok na príspevok? ďakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Prevadzka je zatvorena rozhodnutím UVZ?
Eva Póčová nie, je to živnostník , ktorý nemá možnosť pracovať, teda má pokles príjmu viac ako 40 %
Eva Póčová ďalší je živnostník, ktorý má povinne zatvorenú prevádzku a je na OČR.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Eva Póčová ďakujem, toto som už niekoľkokrát prečítala, ale pri zamestnancoch je jasne napísané že nemôžu byť na OČR ani na PN a pri živnostníkoch o tomto ani slovo. A keď zavolám na infolinku tak raz mi povedia že má nárok aj keď bol na PN a druhýkrát že v tom prípade nemá nárok. Pýtala som sa aj mailom ale mi neodpovedali. Takže ešte stále mi to nie je jednoznačné. Pravda je, že nie je medzi podmienkami, že nemôže byť na PN a čo nie je zakázané je vlastne dovolené ...

    Príspevok pre SZČO na PN- opatrenie č.2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.