Zavrieť

Porady

JU ako zauctovat o 5% menej zaplatenu fakturu?

Dostal som od dodavatela list v ktorom mi oznamuje,že z každej vystavenej faktury zaplati o 5 % menej v dosledku zlej situacie na trhu v dosledku korony.učtujem v jednoduchom učtovnictve a neviem ako tenn prijem zniženy o 5 % zaučtovat som aj platca DPH.
ja by som to uviedol na fakture -5%
Naposledy upravil ivka70 : 05.05.20 at 15:17
9 komentárov     zbaliť
ivka70 Dodavatel ti plati?
Iruška Ano plati ale od maja bude o 5%menej ako to zauctovat v JU platca DPH podla mňa mal by som fa vystavit o tych 5% mene
marjankaj Aj ja by som chcel takého dodávateľa.
ivka70 Takze dodavatel dodava nieco a este ti aj zaplati?
Preco ja musim tym mojim dodavatelom platit? Asi robim nieco zle
bodliak No a prečo nie ? Minulý týždeň bola chvíľu ropa za mínus 37 USD.
marjankaj Ivka buď rada, že ty nie si ten dodávateľ
ivka70 Ten nie som, ale dodavatel som, ale platit nebudem
Iruška Asi som to zle napisala z mojich vystavenych faktur chce odberatel nezaplatiť tych 5 %. To si vymyslel riaditel odberatelskej firmy.ak pristanem na jeho podmienku tak ten rozdiel si v uzavierkovych operaciach dam do prijmu? Nebudem suhlasit najde ineho čo pristane na jeho podmienku.alebo vystaviť odber.fa s 5 % zĺavou?
ivka70 Ano, zle si sa vyjadrila.
Mozes si s odberatelom dohodnut SKONTO, cize 5% zlavu z faktury, ak zaplati napr. do 2 tyzdnov. O skonte sa da uctovat.

Ak by si len vystavovala faktury a oni platili o 5% menej, stale by im narastal dlh ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    úhradu zaúčtuj v takej výške, ako prišla. a svojmu obchodnému partnerovi posielaj fofrem upomienky na neuhradené faktúry. takéto jednostranné rozhodnutie nie je OK. ak nie je jednostranné, tak potom asi dobropis na zvyšných 5%. alebo nejaké skonto za "včasnú" platbu. ako účtovníčka by si to mala mať v malíčku. tu žasnem pomaly pri každej druhej otázke, že čo dokážu účtovníčky nevedieť... alebo že kto všetko si o sebe myslí, že je účtovník a dokonca sa aj tvári, že účtuje...
    Iruška J.slačikovi nežasni chcela som len vediet nazor inych nie som pravnik
    jslancik čo to má s právnikom? radšej napíš, že nie si účtovníčka...

    JU ako zauctovat o 5% menej zaplatenu fakturu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.