Zavrieť

Porady

kurzové rozdiely

Dobrý deň, ak mám v rámci jednej banky účet v eur a USD môže mi vznikať kurzový rozdiel? výdaj na účte EUR a príjem v USD mám v jeden deň, nemal by, môžem si na banke upraviť kurz ? aby 261 sedela? Ďakujem, pekný deň
3 komentárov     zbaliť
ivka70 To bol prevod penazi z EUR uctu na USD ucet alebo ti niekto platil tak fakturu ? uctujes v EUR?
martinaNAV bol to prevod v rámci jednej spoločnosti máme v jednej banke 2 účty jeden v eur druhy v usd, ide o prevod medzi nimi v jeden den
ivka70 A kde ti vznika nejaky rozdiel voci akemu kurzu ci datumu? Ved tam je len jeden datum a jeden kurz, ktorym to banka previedla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    annova je offline (nepripojený) annova

    annova
    Banka ti prevadza z USD na EUR urcitym kurzom, ten pouzijez a nevznika ti ziadny kurzovy rozdiel.
    martinaNAV Dakujem, ostala som trocha zmatena stretavam sa s tym 1x ze a nerozumela som prečo vramci jedneho dna a jednej banky mam rozdiel, keby to ide do inej banky vznikne rozdiel niekedy aj dvoch dni tam rozumiem zeby kurzovy rozdiel vznikkol, správne premyslam? dakujem
    annova Ked prevadza z bankyA do bankyB, nevznika ti kurzovy rozdiel i keby to islo viac dni. Cudziu menu prevedies kurzom bankyA na EUR voci 261, prijem do bankyB z 261 je ciastka, ktoru ti banka poslala v EUR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.